Байдужість країн Європейського Союзу щодо запровадження санкцій проти режиму Лукашенка призвела до погодження між Москвою та Мінськом розміщення тактичної ядерної зброї (ТЯЗ) на території Білорусі. Про це сьогодні, 11 червня, в ефірі телеканала FREEДОМ повідомив заступник голови Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі Павло Латушко.
“У зв’язку з розміщенням ядерної зброї на території Білорусі необхідно вживати жорстких заходів. Ми говорили ще 2022 року, що Лукашенку необхідно виставити ультиматум, щоб він зрозумів, скільки йому коштуватиме, з погляду економіки, розміщення ядерної зброї на території Білорусі. У Європі нас не почули, і в липні ядерна зброя з’явиться на території країни”, — сказав він.
Голова перехідного кабінету зазначив, що, найімовірніше, запровадити торговельне ембарго проти Білорусі та закрити всі кордони не вдасться, оскільки багато що залежить від позиції Євросоюзу.
“Багато країн ставляться до цього байдуже, або взагалі лобіюють питання зняття санкцій з режиму Лукашенка, ніби аргументуючи голодом в Африці. Але це не відповідає дійсності, ми провели аналіз усіх африканських країн, через які нібито йде лобінг. Наш аналіз показує, що там немає проблем з калійними добривами, а частка в загальних поставках “Білоруськалію” на африканський ринок — це 5%. Реально ж лобіюються інтереси Бразилії як найбільшого споживача калійних добрив із Білорусі”, — повідомив він.
Латушко додав, що у червні 2022 року ЄС ухвалив останній санкційний пакет проти Білорусі.
“Помилка в застосуванні санкцій щодо Білорусі полягає в тому, що санкції не синхронізовані, не гармонізовані із санкціями як щодо Російської Федерації, так і режиму Лукашенка, що створює шпаринки в обході санкцій і дає змогу Лукашенку заробляти на схемах, пов’язаних з обходом цих санкцій”, — сказав він.
Павло Латушко також наголосив, що незастосування обмежень до режиму Лукашенка — це стратегічна помилка.
“Економіка Білорусі є складовою так званої союзної держави. Це те ж саме, як запровадити санкції щодо Російської Федерації, але не взяти до уваги Бєлгородську область, коли через Бєлгородську область буде йти весь підсанкційний товар”, — акцентував Павло Латушко.
Читайте також: Б’ють і по Лукашенку, і по Путіну — огляд нових санкцій проти білоруського режиму (ВІДЕО)
Нагадаємо, про новий пакет санкцій проти Білорусі за сприяння вторгненню Росії в Україну Велика Британія оголосила 8 червня. Новий пакет ґрунтується на вже чинних санкціях проти Білорусі та включає заборону на імпорт золота, цементу, деревини та каучуку, а також блокування експорту в Білорусь із Великобританії банкнот і машин.
Як повідомлялося, документи про розміщення російської ядерної зброї на території Білорусі підписали міністри оборони РФ Сергій Шойгу і РБ Віктор Хренін 25 травня. Спорудження сховища для російської ядерної зброї має бути завершено до 1 липня 2023 року.