Росрезерв: як запаси армії РФ і надзвичайних ситуацій розкрадаються російськими чиновниками (ВІДЕО)

Росрезерв. Фото: РБК

Неосяжний простір для сплеску російської корупції, про яку до того ж ще й мало що відомо — кращого для чиновників у Москві й не придумаєш, повідомляє розслідувальна група “Проєкт медіа”. У Росії існує величезне відомство, про яке майже ніхто не знає, це — Росрезерв. Про те, як клани з оточення російського президента Володимира Путіна ділять стратегічний запас батьківщини, інформує FREEДОМ.

У вересні 2022 року якраз із початком мобілізації в Москві провели незвичний захід: з десяток російських чиновників в офіційних костюмах зібралися, щоб скуштувати кілька видів м’ясних консервів. До дегустації тушкованки учасники поставилися дуже серйозно, адже фаворити серед зразків відправляться на стіл російських військових, які вдерлися в Україну. Наскільки продукти сподобалися чиновникам, з ролика, опублікованого росЗМІ, незрозуміло — всі тільки нюхали й ніхто не пробував на смак.

Про те, що в Росії існує такий собі Росрезерв, відомо не всім, хоча відомство не є секретним, говорити про нього не прийнято. Але ж це — ключове державне формування, без якого країні в разі надзвичайної події не вижити. Знайти на складах Росрезерву можна все: від одягу і ліків — до техніки, бензину і сигарет. Однак із вторгненням путінських військ в Україну привернуло увагу інше — саме це відомство покликане підтримувати життєздатність окупаційної армії.

“Державний резерв для збройних сил — це основа утримання всіх запасів для збройних сил у воєнний час. Це основна база, з якої збройні сили будуть отримувати основні засоби для виконання завдань, тому що збройні сили не можуть утримувати такі обсяги запасів”, — розповідає заступник міністра оборони РФ (2008-2022) Дмитро Булгаков.

Але щось, як завжди в Росії, пішло не за планом. Приміром, військовослужбовцям-танкістам замість танків видали автомати, також не забезпечують військових і спальниками.

“Самі про себе подбайте. Гроші є, просіть родичів, купуйте”, — кажуть російським військовим.

Відповідальний за Росрезерв — Дмитро Гогін.

“Система державного резерву — це не застигла система, вона дуже динамічна. Весь наш розвиток і все, над чим ми працюємо, йде і розвивається так само як і економіка нашої країни”, — каже голова Росрезерву Дмитро Гогін.

Говорячи про безперервний розвиток, Гогін має на увазі безперервні закупівлі нової продукції. Підрахувати та дізнатися хоча б приблизні обсяги продукції на складах Росрезерву неможливо — інформація засекречена. При цьому відповідають за поповнення і витрату такі ж чиновники, як Гогін — любитель торгувати м’ясом, бавовною і сіллю з командою Ротенберга, причому часто на безоплатній основі, повідомляють дослідники групи “Проєкт медіа”. Наприклад, у 2010 році Росрезерв допоміг бізнесу і позичив на пів року зерно компаніям Ротенберга без оплати.

Маючи у своєму розпорядженні буквально безліч грошей і ресурсів Росрезерву, управління відомством поділили між собою Микола Патрушев, Аркадій Ротенберг і Юрій Чайка (ексгенпрокурор). Останній співпрацює з Росрезервом, допомагаючи налагодити постачання взуття і м’яса. А ось вести паливний бізнес із Росрезервом мріє чи не пів країни, переконані дослідники.

“Усе, що виходить із Росрезерву — казково дешевше за ринок. Схема виглядала так: перше коло посередників купувало зі складів Росрезерву бензин зі строком придатності, який закінчився, і того самого дня продавало його під виглядом якіснішого бензину, який уже за ринковою ціною купував “Нафтомаркет.” Усі операції відбувалися тільки на папері, на ділі цистерни з нафтопродуктами відвантажували на нафтобазу “Нефтомаркета” безпосередньо з комбінатів Росрезерву. У такий спосіб керівництво “Нафтомаркету” вивело понад 700 млн руб.”, — ідеться в публікації “Проєкт медіа”.

Постійно оновлюючи свої склади, а отже, продаючи товар з вичерпаним терміном придатності, купуючи новий, чиновники Росрезерву стоять на чолі дуже прибуткового процесу. Як правило, і купівля, і продаж проходять у форматі аукціону. Щоб у ньому взяти участь, потрібно отримати дозвіл від ФСБ і письмові запрошення від самого Росрезерву. Ось тільки нові обличчя на подібних заходах зустріти практично неможливо — нескінченні запаси складів давно поділені між своїми.

Читайте також: Корупція і клановість путінського режиму сприяють Україні на полі бою, — Яковенко

Прямий ефір