В Орську стався прорив дамби, спецслужби зазнали невдачі й допустили теракт у “Крокус Сіті Холі”, а також випадки загибелі громадян від холоду під час опалювального сезону. Ці події лише підтверджують, що на Росію чекають ще багато катастроф і трагічних подій, одна з яких, можливо, стане поворотним моментом проти диктатури Володимира Путіна. Про це сьогодні, 9 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив головний редактор видання “Новая газета. Европа” Кирило Мартинов.
“Одна з таких катастроф, безумовно, зіграє проти Путіна в прямому сенсі слова. Ми не знаємо, яка саме. Однак ми знаємо, що таких катастроф та інших трагічних подій у Росії відбуватиметься ще багато”, — сказав він.
Згідно з його думкою, російська система управління та дії чиновників характеризуються безвідповідальністю. Так, замість зміцнення інфраструктури та допомоги постраждалим вони воліють займатися придушенням суспільного невдоволення.
“Диктатури є уособленням диктатора, а фізичний термін диктатора — кінцевий. І часто так бувало в історії, що якісь відносно малозначні події, трагічні й дивні, незрозумілі для людей, щодо яких ці події відбуваються, вони запускали ланцюжок національного сумніву в тому, що диктатура виконує свої функції, що всередині цієї диктатури можна жити”, — каже Мартинов.
За його словами, залишається питання, яка конкретна подія зможе запустити цей ланцюжок: прорив дамби, теракт або ще одна комунальна проблема.
“Але я впевнений, що диктатури закінчуються. Ця диктатура теж рано чи пізно підійде до кінця. Єдине, що хотілося б, це щоб це сталося раніше. Щоб соціальний злам внаслідок того, що диктатура знищує і саму Росію, опанував людьми швидше і щоб вони відчули, що це не може тривати далі”, — резюмував Кирило Мартинов.
Читайте також: Прорив дамби в Оренбурзькій області РФ: причини та наслідки проаналізували експерти
Нагадаємо, увечері 5 квітня в російському місті Орськ Оренбурзької області прорвало насипну дамбу на річці Урал. Прорив дамби, побудованої 2014 року з метою захисту автомобільної дороги та зміцнення берега річки, стався на тлі паводків. Ненормований приплив води почали фіксувати ще 3 квітня. Але напередодні прориву дамби мер міста Орськ Василь Козупиця запевняв, що вона має витримати навантаження.
Увечері 6 квітня прорвало другу дамбу, внаслідок чого ситуація почала погіршуватися і в обласному центрі — Оренбурзі.
Унаслідок катастрофи підтопленими виявилися понад 6,5 тис. будинків, кількість постраждалих наближається до сотні, є загиблі.
Вже 8 квітня сталися нові пориви дамби в сусідніх з Орськом селищах.