Росіяни шукають більш ефективну тактику ударів по Україні, використовують комбіновані атаки. Про це сьогодні, 11 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів засновник благодійного фонду “Закриємо небо України” Ігор Романенко.
“Противник намагається знайти способи підвищення ефективності завдання повітряних ударів по різних об’єктах на території нашої держави. Але сил на це достатньою мірою, як це раніше він собі міг дозволити, не вистачає, тому намагається комбінувати”, — сказав Романенко.
Він зазначив, що раніше російські окупанти використовували здебільшого дрони-камікадзе: під час найбільш масованої атаки противник випустив 75 “Шахедів”. Також росіяни окремими одиницями вкрапляли у свої атаки крилаті та іноді балістичні ракети.
“Вони використовувалися насамперед для того, щоб перевіряти наші можливості з точки зору різних висот, швидкостей й так далі. Тобто не тільки завдавати ударів, але постійно розвідувати наші засоби радіотехнічних військ повітряних сил. І в цей час уже накопичили, за даними нашої розвідки й союзників, до 900 різного типу ракет”, — сказав Романенко.
Він переконаний, що росіяни активніше задіюватимуть ракети, щоб узимку бити по об’єктах критичної інфраструктури України.
“Наші Сили оборони України та Збройні сили України готувалися до такого роду підходів. Ми посилюємо потенціал й протиповітряної оборони — це дії по аеродинамічним цілям, до яких відносяться різні типи ракет, про які ми говорили, — крилаті ракети, боєприпаси, що баражують, вертольоти, літаки, та протиракетні — це, власне, балістичні ракети”, — сказав Романенко.
Експерт нагадав, що в протиповітряну оборону активно включилися цього року мобільні групи, озброєні зенітними засобами. Крім того, Україна посилює потенціал ППО за допомогою союзників. Зокрема, Німеччина анонсувала передачу Україні ще однієї батареї Patriot.
“Це дуже важливо, оскільки не тільки має протиракетні властивості, але також і має більший радіус дії — до 106 кілометрів на невеликих й середніх висотах. Ці комплекси нам теж необхідні, такі “далекі руки”, напередодні того, що все-таки наважуються союзники поставити якомога швидше винищувачі, які використовуються для протиповітряної оборони… Тобто ми посилюємо свою протиповітряну й протиракетну оборону попри те, що противник знову почав використовувати ракети й балістичні, й крилаті у більших кількостях, ніж це було раніше”, — сказав Романенко.
Читайте також: РФ атакувала “Шахедами” та балістикою — на півдні та Київщині відпрацювала ППО (ФОТО)
Нагадаємо, за результатами експертиз встановлено виробника ударних безпілотників типу Shahed-131/136 (“Шахед-131/136”), якими Росія з вересня 2022 року атакує Україну. Це іранська державна авіабудівна компанія Iran Aircraft Manufacturing Industrial Company.