Росіяни, які протистоять путінському режиму, в країнах Європейського Союзу можуть попросити політичного притулку, їм не відмовлять. Про це сьогодні, 2 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів професор міжнародного права (Естонія) Євген Цибуленко.
“У принципі, люди, які справді борються з режимом, завжди можуть подати прохання про політичний притулок. Тут питань жодних немає. Таке прохання буде розглянуто та за наявності підстав буде задоволено. Тобто це право ніхто під сумнів не ставить”, — сказав він.
Інше питання — росіяни, які просто виїжджають із країни.
“Їх дуже важко відсепарувати. Тому що дуже багато хто їхав до тієї ж Грузії, поїхало там уже понад 300 тисяч росіян, це майже 10% населення нинішньої Грузії. І що, вони там інтегруватись якось хочуть? Ні, вони там якісь російські школи влаштовують, якісь там свої російські клуби за інтересами. Тобто знову-таки несуть свій “русский мир”. І так скрізь, куди вони їдуть. Тому тут треба дуже чітко розділяти ці два питання і, звісно, не потурати цим росіянам. І знову-таки, треба розуміти, що так, справді, не так багато людей у Росії їздили за кордон, до того ж це переважно були Туреччина, Єгипет, до Західної Європи їздило ще набагато менше людей. І все ж таки треба розуміти, що, з іншого боку, це досить активна частина населення. А будь-які протести, революції завжди починаються саме з активної частини населення, а не з того болота, яке сидить і нічого не робить. Тому, в принципі, це такий досить болісний крок”, — пояснив експерт.
Професор зазначив, що істерика, яка піднялася з приводу рішення ЄС щодо посилення візового режиму, зокрема і серед так званої російської ліберальної опозиції, показує, що це справді болюча точка, яку “намацали дуже добре”.
“Тож це треба обов’язково зробити. Тут, загалом, особисто у мене жодних сумнівів у цьому немає. Але знов-таки, треба розуміти, що це ж не у вакуумі якийсь захід, це йде в комплексі з іншими заходами, які запроваджуються щодо Росії. І чим більше цих заходів буде, чим всеохопнішими будуть санкції, різні заборони щодо Росії, тим краще. Оскільки інакше завжди виникають якісь лазівки, які цей санкційний режим роблять менш ефективним”, — сказав Євген Цибуленко.
Він додав, що заборона на в’їзд росіян до ЄС має тривати до закінчення агресії РФ проти України, виплати репарацій Україні та покарання воєнних злочинців РФ.
Читайте також: Посилення візового режиму для росіян — огляд рішення Євросоюзу (ВІДЕО)
Нагадаємо, міністри закордонних справ ЄС на засіданні у Празі 30 серпня вирішили повністю зупинити угоду про спрощення візового режиму із РФ. Водночас ЄС поки не запроваджуватиме спільну заборону на туристичні поїздки росіян, оскільки низка країн виступила проти.
Раніше Цибуленко висловив думку, що європейські санкції щодо РФ за війну в Україні працюють, і перспективи у Росії сумні — як щодо економіки, так і в інших областях.
Читайте також: Аргумент, що це війна Путіна, а всі інші невинуваті, залишився в минулому, — Кулеба про рішення ЄС щодо віз росіянам