Санкції проти Росії, введені після початку повномасштабного вторгнення в Україну, стали безпрецедентними за масштабом і кількістю наслідків. Росіяни масово стикаються з блокуванням рахунків і неможливістю розплатитися за будь-які послуги за кордоном. Платіжні системи припинили глобальну підтримку карт, емітованих російськими банками. А днями в Туреччині перестали заправляти й обслуговувати російські та білоруські літаки, інформує FREEДОМ.
Російські та білоруські літаки більше не зможуть приземлитися в Туреччині для обслуговування і дозаправлення. Таке рішення ухвалило Міністерство митниці та торгівлі Туреччини після листа Мінторгівлі США. До списку компаній, до яких застосували обмеження, увійшли “Аерофлот”, S7 Airlines, Utair, AZUR Air, Pegas Fly, “Россия” і “Ямал”. Надання різних послуг російсько-білоруським керованим повітряним суднам, виробленим у США, припинено з 14 березня.
“У цьому контексті приватним, вантажним, комерційним, чартерним повітряним суднам або повітряним суднам, виробленим у будь-якій закордонній країні, які містять більше ніж 25% сировини американського походження, забороняється заправлення та надання супутніх послуг, якщо вони прямують у Росію та Білорусь”, — ідеться в офіційному повідомленні на сайті Airporthaber.
Туреччина пішла на такий крок через тиск Європейського Союзу та США на союзників. Щоб ті підтримали заходи, запроваджені у зв’язку з вторгненням диктатора Володимира Путіна в Україну.
“Санкції завжди найкраще координувати з союзниками, тому що для того, щоб санкції були ефективними, ми повинні застосовувати їх разом. Я б сказав, що чіткий сигнал міжнародній спільноті полягає в тому, щоб продовжувати ізолювати Росію, тому що те, що вони роблять, є незаконним. І швидко надавати підтримку Україні, тому що цим вони дійсно можуть здійснити прорив у цій війні та покласти кінець цьому конфлікту”, — заявив прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.
У росіян в ЄС з’явилися проблеми з іноземними кредитними картами. Деякі фірми з прокату автомобілів в Італії та Німеччині стали вимагати не тільки чинну банківську карту, а й підтвердження на право легально перебувати в країні.
Це створило великі проблеми “картковим туристам”, які після припинення роботи Visa і Mastercard у Росії придбали карти банків сусідніх країн.
“У компанії Budget, у якій я забронював машину, тепер у правилах записано, що, крім карти, потрібно пред’явити документ про право на резидентство в країні, що видала карту. Менеджер сказав, що зараз через це проблеми з усіма російськими клієнтами. І налякав, що за їхньою інформацією, ці вимоги запроваджуватимуть у багатьох торгових і сервісних організаціях ЄС. У підсумку довелося скористатися допомогою моєї супутниці, у якої була посвідка на проживання (ПНП) в Італії та італійська карта”, — розповів турист із Москви в інтерв’ю виданню VPost.
Через нові вимоги до відправлень до Росії, пов’язані з міжнародними санкціями, пошта Литви призупинила туди доставку посилок із товарами.
“Досі пошта Литви відправляла поштові відправлення, адресовані в Росію, транзитом через пошту Латвії. Однак “пошта Латвії” повідомила, що для належного виконання вимог санкцій Європейського Союзу проти Росії вона більше не прийматиме поштові відправлення, які містять предмети, якщо не буде надано додаткових даних, що описують категорію відправлень”, — повідомили в Державній пошті Литви.
Економіка Росії цього року впаде приблизно на 4%, а життя в країні стане гіршим, прогнозує литовський економіст Жигімантас Мауріцас.
“Санкції залишили багато лазівок, тому населення Росії поки що не відчуло економічної кризи. Однак, я думаю, що цього року економічний спад буде набагато сильнішим. Російська економіка може впасти приблизно на 4% цього року”, — висловив думку Жигімантас Мауріцас в інтерв’ю виданню LRT.
Брак у Росії медикаментів, затримка зарплат учителям — це теж наслідки санкцій проти РФ. Цього року так чи інакше їх відчує на собі кожен росіянин.
Читайте також: Які країни використовує Росія для обходу санкцій: думка експерта