Росіяни призупинили перерізання трас, зосередилися на міських боях, — військовий оглядач про ситуацію в Бахмуті

Бахмут. Фото: Facebook/Сухопутные войска ВСУ

Російські війська не зможуть подолати опір української армії в Бахмуті Донецької області. Говорити про оточення не доводиться. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, ситуація біля Бахмута дуже складна. Там ніколи не було просто і легко, ніколи абсолютно.

“Те, що зараз саме російське командування поставлено в непросту ситуацію, — це правда, оскільки вони ставили основним своїм завданням фізичне перерізання траси 05040506 — через Іванівське на Костянтинівку і Хромове на Часів Яр, але зробити цього так і не змогли. Непросто в чистому полі вести наступальні дії, коли ти перебуваєш під щільним артилерійським вогнем з боку Збройних сил України. А зараз ще й погодні умови додали свій фактор. До того ж, крім усього іншого, ЗСУ мають можливість контратакувати за цими напрямками. І зараз російське командування тимчасово призупинило рух у напрямку 0506 і 0504, і зосередилося на міських боях. Вони сконцентрували ресурс, відвели частину ресурсу на східну локацію Бахмута. Вони відвели на північну частину Бахмута. Південна, скажімо так, там пресинг, м’яко кажучи, у них не вдається”, — розповів Коваленко.

За інформацією оглядача, основний вплив здійснюється саме на східну частину. Але на сході, там, де окупанти зараз перебувають у приватному секторі, вони вперлися в річку Бахмутівка.

“Це природна перепона, річка, яка є основною лінією оборони в місті у ЗСУ, і будь-яким чином її перетнути, форсувати в перспективі, найближчим часом у російських окупантів точно не буде можливості. Тобто зараз Бахмут перебуває в стані обложеної фортеці, але говорити про оточення не доводиться, тому що оточення — це коли немає ні входу, ні виходу з міста. У міста дві логістичні артерії, через які матеріально-технічне забезпечення щодня здійснюється в прийнятній кількості, що дає змогу вести досить ефективну оборону”, — каже він.

На думку Коваленка, до кінця березня вихід на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей Росії не світить.

“Взагалі кордон Донецької області для них якийсь фантастичний план, який вони перед собою поставили. Оскільки, якщо навіть розглянемо такий негативний сценарій, то за межами Бахмута кількість лінії оборони не менша, а ще більш щільна, ніж до Бахмута. Тобто те, що вони 9 місяців проходили, це відстань 4-10 км. 9 місяців вони повзли від 4 до 10 км по північному, південному і східному напрямках. За Бахмутом це 30 км до Слов’янська і приблизно стільки ж за іншими напрямками. Це суцільні лінії оборони. Але їх там успіху абсолютно не чекає ніякого”, — вважає він.

Щодо Луганської області, то, за словами оглядача, у росіян узагалі була мета не вийти до адмінкордонів Луганської області, вони перед собою ставили завдання вийти до цілком лівого берега річки Оскіл.

“Тобто знову-таки Куп’янськ, Лиман, а не просто адміністративний кордон Луганської області. Але, як бачимо, вони поки що залишаються там, де віз і був. І вихід ще ускладнюється, наприклад, з тією ж самою Кремінною, погодними умовами. Вони мають свій фактор впливу, оскільки ліси, болота — це все впливає на контрнаступальні можливості російських окупантів, а це дає нам змогу регулярно проводити дії зі зменшення їхніх наступальних можливостей”, — підсумував Олександр Коваленко.

Читайте також: Оборонна операція ЗСУ в Бахмуті триває, Росія витрачає колосальні ресурси — що відомо (ВІДЕО)

Прямий ефір