Деякі російські регіони почали отримувати нові мобілізаційні завдання після того, як прозвітували про виконання плану на 100%. Водночас президент Володимир Путін заявив, що так звана часткова мобілізація в Росії закінчиться протягом двох тижнів. І це якраз час, що залишився до початку осіннього призову до армії РФ. Росіяни продовжують залишати країну, повідомляє FREEДОМ.
Від моменту оголошення в Росії так званої часткової мобілізації країну залишило 700 тисяч осіб. Такі дані наводить Forbes із посиланням на джерела у Кремлі. Це в рази більше, ніж удалося призвати. І переважно це молоді кваліфіковані фахівці. Виїжджають на бізнес-джетах, гелікоптерах, велосипедах, електросамокатах і навіть долають сотні кілометрів на яхтах чи весільних човнах.
“Щонайменше 21 росіянин прибув на яхтах до портів Південної Кореї, проте лише двом із них дозволили в’їзд. Решті відмовили, оскільки влада порахувала мету їхнього візиту “неясною””, — повідомило Агентство.Новини з посиланням на південнокорейські ЗМІ в Telegram.
Переважно росіяни, які біжать від мобілізації, квиток в один бік купують до Туреччини, Казахстану, Узбекистану, Вірменії та Ізраїлю. Понад 70 тисяч нове життя вирішили розпочати у Грузії. Один із них — Олексій, який залишив рідний Таганрог 25 вересня і пробув на російсько-грузинському кордоні дві доби. Поки чекав на свою чергу на КПП, йому додому принесли повістку.
“Мені 31 рік, у мене є військова спеціальність, я водій БТР, при тому, що у мене немає прав водія досі і я жодного разу його не водив. Тобто це багато говорить про нашу армію. І я не можу бути винятком, там усі такі”, — розповів громадянин РФ.
У спробі уникнути призову приїхала до Грузії й Катерина — операційна медсестра однієї з лікарень у Краснодарі. Каже, підпадає під мобілізацію. Із собою взяла мінімум речей. У черзі на кордоні дівчина простояла близько півтори доби.
“Думка про те, що треба їхати, була задовго до мобілізації та навіть до подій 24 лютого. Але мобілізація, мабуть, стала точкою неповернення. Відбувалося все дуже стрімко. Я була на чергуванні, я працюю цілодобово, вранці повернулася додому, зателефонувала мамі, вже точно сказала, що я ухвалила таке рішення”, — поділилася вона.
Попри те, що у Катерини в Росії залишилися мама та сестра, на батьківщину дівчина повертатися не збирається, і родичі таке рішення підтримали. Вона каже, після того, як РФ розв’язала проти України повномасштабну війну, майбутнього в країні вона не бачить.
“Події 24 лютого — це скоріше точка неповернення. Може, до цього ще була якась надія, що щось зміниться, наш уряд перегляне свої методи управління. Але думаю, що якраз у Росії майбутнього після 24 лютого точно не буде”, — заявила росіянка.
Багато хто втік від мобілізації до Грузії, Вірменії та Казахстану залишатися там не планують. Ті, для кого країни ближнього зарубіжжя є лише перевалочним пунктом, мають намір надалі виїхати до Німеччини, Франції, Італії та інших держав Європейського Союзу. Нагадаємо, ЄС призупинив дію угоди про спрощений візовий режим із Росією. Процес отримання віз до країн Євросоюзу для росіян став не лише дорожчим, а й тривалішим. Слідом за низкою європейських країн Чехія вирішила заборонити в’їзд росіянам за туристичними та студентськими візами.
“Поки в Україні російські ракети падають на дитячі майданчики та на людей, які просто їдуть на роботу, щодня через міжнародний аеропорт до Чехії виїжджає до 200 громадян Росії. Саме тому ми домовилися, що у в’їзді буде відмовлено тим російським громадянам, які прибувають на територію Чехії через зовнішні кордони Шенгенської зони, тобто через наш міжнародний аеропорт з метою туризму, спорту чи культури”, — повідомив міністр закордонних справ Чехії Ян Липавський.
Міра набуде чинності від 25 жовтня. Таким чином Чехія приєднується до країн Балтії, Польщі та Фінляндії, які раніше закрили свої кордони для російських туристів.
Читайте також: Гинуть, зникають безвісти, здаються в полон — доля мобілізованих росіян в Україні (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, зараз повістки росіянам вручають у різний спосіб — ходять по квартирах, підприємствах, роздають на вулиці. Цим займаються не лише представники військкоматів, але й співробітники поліції, і деякі особи у цивільному одязі.