Росіяни продовжують бити по лінії української оборони авіабомбами, але F-16 змінять ситуацію, — експерт

F-16. Фото:ap.org

Хоча Росія з початку повномасштабної війни жодного дня не мала стратегічної переваги, українській армії все одно важко утримувати оборону без підтримки в повітрі, яку могли б забезпечити винищувачі F-16. Про це сьогодні, 11 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

“Росія жодного дня під час війни не мала стратегічної переваги. Навіть оперативні можливості досить широкого фронтового рівня на початку повномасштабної війни, що простягається на кілька сотень кілометрів, були лише тимчасовими”, — сказав він.

При цьому, за словами експерта, очевидно, що російська армія могла використовувати тактичні переваги на місцевому рівні, особливо через відсутність в українських сил повітряної переваги.

“Нам було важко без авіації в небі над Україною. Росія активно працювала керованими авіабомбами і F-16 [американські винищувачі четвертого покоління] — суттєво змінять баланс сил якраз щодо роботи у фронтовій і прифронтовій зоні, оскільки саме корегованими авіаційними бомбами противник ефективно відпрацьовує передній край лінії української оборони”, — наголосив Іван Варченко.

Він також додав, що незабаром Сили оборони України розпочнуть випробування керованих авіаційних бомб власного виробництва.

Читайте також: На Харківському напрямку російські окупанти мають кілька завдань — розбір Коваленка

Зазначимо, в інтерв’ю “Донбас Реалі” начальник авіації командування Повітряних сил Збройних сил України Сергій Голубцов розповів, що незабаром почнуться випробування керованих авіабомб українського виробництва.

Прямий ефір