“Росіяни не їдуть до Маріуполя”: ким Кремль заселяє окуповане місто, розповів заступник мера

Тимчасово окупований Маріуполь. Фото: t.me/andriyshTime

У тимчасово окупованому Росією місті Маріуполі Донецької області перебуває приблизно 150 тисяч осіб, із них 80 тисяч — громадяни України, решта — громадяни РФ, які приїхали. Такі дані сьогодні, 21 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ підтвердив заступник Маріупольського міського голови Сергій Орлов.

Він уточнив, що 80 тисяч українців — це доросле населення, повнолітні, включно з людьми похилого віку, пенсійного віку, плюс приблизно 11 200 дітей.

“Це та цифра, яку ми точно знаємо, можемо підтвердити. Сумарно до 100 тисяч — це маріупольці, які залишилися в місті з різних причин. Близько 40 тисяч — люди, які так чи інакше разом із членами сім’ї перевезені Росією для відновлення, розборів завалів, для базових робіт, які веде Росія. Переважно це так звані “нові росіяни” — мігранти з республік країн Середньої Азії — Узбекистан, Таджикистан, Киргизстан. Дуже багато такого населення і контингенту з’явилося в Маріуполі. Вони по-різному поводяться. Вони з російським громадянством, але вони його нещодавно отримали”, — розповів Орлов.

За словами заступника мера, ці люди вже почали привозити до окупованого міста членів своїх сімей.

“Росіяни не їдуть до Маріуполя, тому що всі обіцянки, які окупант дає щодо заробітної плати, щодо виплат, — це все повний обман і брехня, там і близько немає такої зарплати, яку вони анонсують. Ба більше, вона не виплачується. Тому залучити або насильно вивезти, направити туди на ці роботи вони можуть тільки мігрантів із Середньої Азії”, — сказав він.

Чи залишаться в місті ці цивільні окупанти, на думку Орлова, все ситуативно.

“У будь-якому разі, потрібна якась робоча сила робити роботу, тому що росіяни не приїжджають, бачачи, що там обман і по грошах, і по оплатах, і по умовах. Маріупольці не погоджуються працювати на окупантів і так само бачать цей обман по грошах. Тому це єдина можливість. Звичайно, там є певний колообіг цих людей: приїжджають, не отримавши обіцяного, їдуть. Але, тим не менш, якась кількість тримається. Далі життя покаже, наскільки ці громадяни зможуть залишитися після звільнення Маріуполя українською армією”, — каже заступник Маріупольського міського голови.

Разом із цим, за даними Орлова, жителі Маріуполя поставлені в нестерпні умови й уникнути примусової незаконної паспортизації РФ неможливо. Близько 40-45 тисяч осіб “паспортизовано”, процес впирається в продуктивність окупаційної машини, що це здійснює.

Читайте також: Рік тому був окупований Маріуполь: які зміни відбулися в місті, розповіли в міськраді

Нагадаємо, як розповів радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко, якість медицини в Маріуполі є катастрофічною, через що окуповане місто обростає могилами.

Прямий ефір