Росіяни намагаються зі збитого Іл-76 створити прецедент, у літаку не було жодних військовополонених — аргументи Коваленка

Олександр Коваленко. Фото: zerkalo.az

Росіяни намагаються зі збитого Іл-76 у Бєлгородській області створити певний прецедент, яким би не просто звинуватили Україну в тому, що вона збила цей літак, а й, окрім усього іншого, дестабілізували б ситуацію в самій країні за допомогою заяв про те, що в літаку були українські військовополонені. Про це сьогодні, 25 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Але минуло вже понад доби від цього інциденту, а російська сторона так і не представила жодного тіла українського військовополоненого, який умовно загинув під час цієї катастрофи. Ба більше, сам по собі літак, який мав, за заявами Міністерства оборони РФ, перевозити військовополонених до Бєлгорода для подальшого обміну, чомусь заходив не на посадку, а злітав із Бєлгорода. Тобто рухався в зовсім іншому напрямку. Іншими словами, він залишав місто, а не прямував до нього”, — сказав він.

За словами оглядача, не менш цікавими і примітними є перші відео з місця катастрофи. Потім зйомки там суворо були заборонені. І зараз немає жодного нового кадру з місця катастрофи.

“Але те відео, що потрапило у відкриті джерела, не зафіксувало десятків тіл, розкиданих по полю на місці падіння Іл-76. І це дуже важливий момент, оскільки ми пам’ятаємо перші кадри з місця падіння MH17, збитого російським ЗРК “Бук”. Тоді разом із великою кількістю решток від самого фюзеляжу літака по полю було розкидано і безліч тіл пасажирів, їх неможливо було не помітити навіть у зеленій високій траві. Літак бізнес-джет Євгена Пригожина набагато менший, ніж Іл-76, і то з невеликою кількістю пасажирів. Перші кадри з місця падіння продемонстрували не тільки зруйнований фюзеляж, а й тіла загиблих. Ми зараз говоримо про 74 пасажирів на Іл-76, якщо вірити Міноборони РФ, питання — де ці десятки тіл? Чому їх не показують? У цьому є й основне побоювання, яке полягає в тому, що Міноборони РФ зробило офіційну заяву в спробі дискредитувати Україну, але в літаку, більш ніж упевнений, не було жодних військовополонених, від слова “абсолютно””, — пояснив Коваленко.

Він уточнив, що цьому навіть юридичний бік може бути доказом.

“А саме — три конвоїри на 65 військовополонених, за заявами МО РФ, це взагалі не за статутом. За статутом на 65 військовополонених мало бути щонайменше 25 конвоїрів, до того ж один — старший офіцер. Ніяких не три. Тим більше на літаку. А взагалі перевезення конвойованих на літаку — це найнебезпечніший захід, оскільки бунт на літаку, придушення конвоїрів і захоплення літака і перегін його, наприклад, до України, або взагалі для вчинення теракту — це найнебезпечніший вид транспорту. Взагалі на літаках намагаються мінімізувати перевезення ув’язнених або військовополонених. Тому це все вказує на те, що Росія почала поширювати фейк”, — каже оглядач.

Водночас він висловив побоювання, що, щоб якось виправдати свої слова, щоб було якесь підтвердження, доказ, росіяни справді можуть сфабрикувати відповідні речові докази, які підтверджують їхню правоту.

“І те, що вже понад доби практично всі інформаційні майданчики в Росії мовчать про цю катастрофу, всі, хто вчора перші години в Росії виходив нанівець заявами про те, що 65 військовополонених, а потім наче води в рот набрали і нічого не виголошували, все це свідчить про те, що, скоріш за все, не виключено, вони можуть готувати відповідні речові докази”, — зауважив Коваленко.

Оглядач висловив сподівання, що в РФ побояться все ж таки вчинити настільки масштабний воєнний злочин із підготовкою сфабрикованих речових доказів.

“Вони можуть просто вбити 65 наших військовополонених і видати їх нібито за загиблих під час цієї катастрофи. Але я сподіваюся, вони побояться зробити цей воєнний злочин настільки масштабним, оскільки який це буде цвях у їхню труну, ще один, хто наважиться забивати. Хто ще наважиться піти на такий масштабний злочин”, — додав він.

Крім того, катастрофа мала свідків, місцеві жителі теж мали бачити десятки тіл загиблих.

“Ніхто їх не бачив з тієї причини, що загиблих було всього 6 осіб. По всій видимості. Це саме члени екіпажу. До того ж якщо подивитися відео самого падіння літака, то можна бачити, що якась частина від нього відділяється. Найімовірніше, це була саме частина кабіни з двома пілотами. І її знайшли з двома загиблими пілотами. Їх навіть вдалося ідентифікувати. Тобто інформація, яка є, виключно про загиблих пілотів, більше ні про кого. І більше ніяких інших тіл на сьогодні, крім пілотів, не було там виявлено. Тому це все підтвердження того, що літак не був завантажений об’ємно військовополоненими і немає відповідних доказів, які б підтверджували слова Міноборони РФ”, — резюмував Олександр Коваленко.

Прямий ефір