Росіяни абсолютно не зважають на втрати як в особовому складі, так і в техніці: ситуацію на фронті проаналізував експерт

Збройні сили України. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Російські окупанти максимально намагаються використати так зване вікно можливостей перед поставками озброєнь в Україну. Ситуація на фронті залишається складною. Найкризовіша ділянка — напрямок на місто Часів Яр Донецької області. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Владислав Селезньов.

Коментуючи ситуацію у районі міста Часів Яр, експерт зазначив, що попри всю складність ситуації, є і низка обнадійливих факторів.

“Насамперед там працює [головнокомандувач ЗСУ] генерал Сирський разом із офіцерами штабу, тому він, безумовно, бачить, яка ситуація, і в змозі ухвалювати відповідні адміністративні, організаційні, командирські рішення щодо переміщення додаткових ресурсів, сил та засобів для посилення угруповання української армії, що діє на цій ділянці фронту”, — сказав Селезньов.

За його словами, панівні позиції українських Сил оборони дають їм змогу досить упевнено стримувати ворожі атаки. Але українським бійцям потрібно більше ресурсів.

“Сподіваюся, що це питання буде вирішене найближчим часом. Адже очевидно, що артилерійська компонента, як і раніше, залишається вкрай важливою складовою бойових можливостей української армії. А додаткові засоби ППО дозволять нам щонайменше відігнати ворожих штурмовиків типу Су-25, які наразі практично безкарно пролітають над нашими позиціями в Часовому Яру”, — сказав військовий експерт.

Селезньов упевнений, що командири на місцях діють раціонально, а відповідні логістичні служби готують або вже реалізовують місію в частині переміщення додаткових ресурсів на цю ділянку фронту.

“Хоча, безумовно, нам є за що хвилюватися. Часів Яр сьогодні — найбільш кризова ділянка фронту. Але динаміка на полі бою та на інших ділянках фронту дуже і дуже драматична. Знову активізувалися дії на Старомайорському напрямку, вкрай непроста ситуація в районі Роботине Запорізької області. Ворог знову активізував свої зусилля на Куп’янсько-Лиманському напрямку, причому з акцентом на Лиман. Постійно відбуваються бойові зіткнення на ділянці фронту на захід від Авдіївки та на південь від Мар’їнки в Донецькій області”, — сказав експерт.

За його словами, Росія продовжує активно інвестувати у свій оборонно-промисловий комплекс, який видає на-гора сумарно понад 2 млн снарядів на рік.

“Плюс у них є певна колаборація з урядом Ірану та Північної Кореї, які постачають їм артилерійські боєприпаси ключової номенклатури 122 і 152 калібру. Окупанти абсолютно не звертають уваги на втрати: як серед особового складу, так і в межах знищення Силами оборони України їхньої бронетехніки та озброєння”, — зазначив гість ефіру.

Він зауважив, що цифри втрат противника в щоденних зведеннях від Генштабу ЗСУ вражаючі. Але це жодним чином не зменшує запал ворожої армії, яка прагне захопити якомога більше українських територій.

“Цілком очевидно, що вікно можливостей росіяни намагаються використати по максимуму. Нам необхідно протриматися цей період часу. Потім почнуть надходити артилерійські снаряди, зокрема, в рамках чеської ініціативи, ми отримаємо перший транш військово-технічної допомоги від наших заокеанських партнерів. Загалом лінія фронту зараз тримається завдяки мужності, героїзму і неймовірним зусиллям українських воїнів на різних ділянках. Але іншого шляху в нас немає, якщо противник і далі рухатиметься досить серйозними темпами, у зоні ризику опиняться багато жителів наших регіонів”, — резюмував Селезньов.

Читайте також: Пік російського наступу на Часів Яр ще не настав — пояснення військово-політичного оглядача

Нагадаємо, минулої доби на фронті сталося 102 бойових зіткнення. Російські окупаційні війська атакували позиції Сил оборони України на шести напрямках.

Читайте також: Окупанти хочуть захопити Часів Яр до 9 травня — долю міста і ситуацію на фронті обговорили військові експерти

Прямий ефір