Російські війська за три тижні травня зазнали рекордних втрат особового складу — дані Коваленка

Цвинтар, де поховані російські військові. Фото: bbc.com

Наразі лише третій тиждень травня минув, а російські окупаційні війська вже демонструють одні з найвищих втрат серед особового складу — понад 25 тисяч осіб. Про це сьогодні, 21 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Він припустив, що до кінця травня втрати російських окупантів в особовому складі зростуть до понад 30 тисяч.

“При цьому середній показник на місяць мобілізаційного ресурсу потенціалу Російської Федерації — це 30 тисяч. Вище вони поки що не виходили. Тобто в травні вони не зможуть компенсувати втрати в нуль. У травні вони не зможуть отримати тим більше приросту плюс 10 15% до загальної кількості. Вони підуть у мінус. І це за довгий час буде перший такий місяць, коли російські окупаційні війська підуть у мінус за показниками компенсації втрат”, — звернув увагу Коваленко.

Військовий оглядач вважає, що якщо в червні та липні російські окупаційні війська продовжуватимуть такі самі інтенсивні бої, як у травні, але не підвищать кількості мобілізованих, то не зможуть і далі повністю компенсувати втрати.

“І фактично, це все — процес виснаження особового складу підрозділів російських окупаційних військ. У них і зараз спостерігається дефіцит сил і засобів, насамперед людського ресурсу, хоч би як це, звісно, дивно звучало, але в них справді серйозний дефіцит, і вони змушені перетасовувати між собою з різних груп військ підрозділи, щоб посилювати ті чи інші напрямки. А в разі мінусових втрат, якщо вони будуть отримувати такі високі показники надалі без компенсації в плюс або в нуль, звісно ж, це буде ослаблення фронту і просідання тих чи інших ліній оборони, і утримання тих чи інших ділянок буде під питанням”, — пояснив він.

Читайте також: 495 тис. військових досягли втрати російської армії в Україні

Нагадаємо, за добу на фронті відбулося 83 бойові зіткнення.

Прямий ефір