Війна Росії проти України переходить на новий етап і новий рівень. Уже ніхто не може в Кремлі говорити про те, що відбувається якась конфронтація з боку України або НАТО, або спільно України та НАТО. Саме Росія зацікавлена в ескалації. Про це сьогодні, 21 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керівник Центру військових досліджень Олександр Мусієнко.
“Очевидно, що сьогодні в ескалації зацікавлена Росія, яка, зважаючи на певне ослаблення і брак ресурсів власної живої сили, залучає сили Північної Кореї, це своєю чергою свідчить про те, що насправді РФ стрімкими темпами втрачає суб’єктність. Адже уявити собі, що Росія буде випрошувати допомогу у Північної Кореї, що Путін вперше за 24 роки відвідає Пхеньян, випрошуючи ці сили, було важко повірити років 10 тому, а зараз це наяву”, — звернув він увагу.
За словами Мусієнка, для подальшого стримування Росії необхідне лідерство США.
“Президент України вніс пропозицію на розгляд американських колег і президента США щодо того, що необхідно зробити. Зокрема, надати Україні додаткові можливості, додаткове озброєння, право бити вглиб по російській території для того, щоб стримувати наступальні дії та руйнувати логістику російських військ з метою недопущення ескалації за допомогою північнокорейських військ”, — пояснив експерт.
Водночас, на його думку, Пентагон поки що не коментує відправлення північнокорейських військ у Росію для участі у війні проти України, тому що у США виникли певні складнощі у відносинах з Ізраїлем.
“ФБР у США розслідує інцидент можливого витоку секретної інформації, яку передавав Ізраїль щодо планів завдання ударів по Ірану. І, відповідно, є певні, скажімо так, питання, які необхідно зараз вирішити. І після цього, я думаю, що буде оцінка і ситуації щодо Північної Кореї”, — зауважив Мусієнко.
Він звернув увагу, що є офіційне звернення керівника комітету з розвідки, палати представників Конгресу, який скликає позачергове засідання комітету для обговорення ескалації.
“Це питання підіймається на офіційному рівні в Сполучених Штатах, поки що на рівні Конгресу, але, як відомо, у США це досить вагомий аргумент. Крім цього, з таким самим листом звернулися і до президента Байдена конгресмени. Вони просять звернути увагу і позначити позицію Сполучених Штатів щодо цього питання. Можу сказати, що в цій ситуації сходяться інтереси двох партнерів Сполучених Штатів — це Україна і Південна Корея. І, відповідно, для США залишати ці питання без реакції практично неможливо. Тому я думаю, що реакція буде. І реакція буде виходити зокрема й від Південної Кореї”, — вважає експерт.
Читайте також: Значна ескалація: Рютте висловився про перекидання військ КНДР до РФ для участі у війні проти України
Нагадаємо, переміщення північнокорейських військ у Росію фіксується із супутників.