Лондон оновив оборонну стратегію, визнавши Китай викликом, а країну-агресора Росію — основною загрозою для нацбезпеки Великої Британії. Країна, крім того, збільшила військовий бюджет. Подібну оборонну стратегію на наступні чотири роки ухвалили у Вашингтоні та в НАТО, інформує FREEДОМ.
Китай — виклик, Росія — найбільш нагальна загроза національній безпеці. Велика Британія оновила оборонну стратегію. У ній Лондон саме країну-агресора називає серйозною регіональною загрозою. Відповідно, пріоритетом тієї ж стратегії стала підтримка України й те, щоб Москва не отримала жодної вигоди від агресії проти України. У документі майже на 70 сторінок виражена й спантеличеність Лондона в питанні співпраці Росії з Китаєм та Іраном від початку повномасштабного вторгнення.
“Китай являє собою найбільшу державну загрозу нашим економічним інтересам і є системним викликом для світового порядку. Ось чому важливо, щоб ми зробили кроки, щоб захистити себе. Я думаю, що зараз важливо, щоб ми прискорили й посилили нашу підтримку Україні. І причина, через яку я це кажу, в тому, що, знаєте, у них є можливість отримати вирішальну перевагу на полі бою, якщо їм буде надана правильна підтримка. Саме тому ми доклали зусиль щодо надання додаткових можливостей, важких танків, далекобійного вогню для протиповітряної оборони. І ми хочемо зробити так, щоб Україна могла перемогти”, — заявив прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.
Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак раніше оголосив про збільшення витрат на оборону в найближчі два роки на 5 млрд фунтів стерлінгів. Колишній прем’єр Британії Борис Джонсон раніше повідомляв журналістам, що Путін безпосередньо погрожував йому використовувати ядерну зброю.
“У якийсь момент він пригрозив мені та сказав: “Борисе, я не хочу поранити тебе, але з ракетою це займе всього хвилину”, — розповів про погрози прем’єр-міністр Великої Британії (2019-2022) Борис Джонсон.
Британія має намір активніше співпрацювати з державами Закавказзя, Балкан, Центральної Азії та Молдовою для посилення протидії російському втручанню, яке вже активізувалося в Кишиневі.
“Росія дістала, як вона намагалася зробити в Чорногорії 2016 року, весь арсенал гібридної війни проти Республіки Молдова”, — зазначив заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане.
“Це, безумовно, дуже небезпечна ситуація, яка може досить легко поширитися на інші країни. Але наразі немає жодних ознак того, що російський уряд зацікавлений у відкритті інших фронтів війни”, — вважає професор Північно-Західного університету Ян Херд.
Лідери країн НАТО ще влітку 2022 року визнали Росію “найбільш значущою і прямою загрозою” безпеці Альянсу.
“Тероризм у всіх його формах і проявах продовжує становити пряму загрозу безпеці нашого населення, міжнародній стабільності та процвітанню. Ми категорично засуджуємо тероризм, союзники продовжуватимуть протидіяти російським загрозам і реагувати на її ворожі дії та боротися з тероризмом у спосіб, який відповідає міжнародному праву”, — ідеться в спільній заяві країн НАТО на саміті в Мадриді.
Путінський режим не може похвалитися жодними, навіть дрібними, перемогами на фронтах в Україні, а з козирів у світлі диверсифікації постачання газу Європою та посилення обороноздатності багатьох країн-партнерів Києва лишається лише виснаження Збройних сил України та партнерської допомоги. Саме такого плану дотримуватиметься агресор, вважають у національній розвідці США.
“Ми не очікуємо, що цього року російська армія відновиться настільки, щоб домогтися великих територіальних завоювань, але Путін, найімовірніше, розраховує, що час працює на його користь і що продовження війни, зокрема й із потенційними паузами в бойових діях, може бути його кращим рішенням”, — зауважив директор національної розвідки США Авріл Гейнс.
Росія — “гостра загроза” і в новій стратегії безпеки США на наступні чотири роки, повідомляє Пентагон. Саме російська агресія становить невідкладну і гостру загрозу для американських цінностей, сказав міністр оборони Ллойд Остін. Крім Китаю і Росії загрозами в документі також названі Північна Корея та Іран. Москва при цьому, на відміну від Пекіна, не може систематично кидати виклик Сполученим Штатам у довгостроковій перспективі.
Читайте також: Світові лідери підтримали мирний план Зеленського, розкритикувавши пропозицію Китаю — деталі