Російська армія могла відновити використання північнокорейських балістичних ракет типу KN-23. Їх вважають близнюками російських “Іскандерів”, інформує FREEДОМ.
Росія вже не вперше обстрілює українські міста північнокорейськими ракетами. Так, у ніч на 6 серпня армія РФ вдарила по Київській області чотирма балістичними ракетами “Іскандер-М” або KN-23, повідомили в Генштабі ЗСУ.
4 січня 2024 року представник Ради національної безпеки США заявив, що за даними розвідки, Російська Федерація використовувала КN-23 під час масштабної атаки 29 грудня 2023 року на Запорізькому напрямку і 2 січня 2024 року — для удару по Харкову.
KN-23 називають північнокорейським близнюком російського “Іскандера”. Їхня максимальна дальність — 650-690 км. Оснащена зброя боєголовкою вагою до 500 кг.
“Слід звернути увагу на те, що останній до цього моменту зафіксований випадок застосування росіянами балістичних ракет KN-23 північнокорейського виробництва для ударів по Україні було зафіксовано 27 лютого 2024 року. Таким чином виходить, що російські загарбники відновили використання далекобійного ракетного озброєння від КНДР після паузи, яка тривала 5 місяців”, — йдеться в публікації видання Defence Express.
Те, що Росія використовує північнокорейські ракети у війні проти України, підтвердили і в Організації Об’єднаних Націй (ООН). Під час засідання в Нью-Йорку виконавча директорка Conflict Armament Rеsearch Джона Лефф представила детальний аналіз залишків ракети, яка вдарила по Харкову 2 січня 2024 року.
“Це ракета або КН-23, або КН-24, вироблена в КНДР у 2023 році. Після початкового документування наші команди перевірили ще три ідентичні ракети КНДР, які на початку цього року вразили Київ і Запоріжжя… Ми дійшли висновку, що ракету вироблено в Північній Кореї, на підставі таких унікальних характеристик: її діаметр, яскраво виражені реактивні двигуни, малюнок болтів навколо запальнички, наявність корейських символів на деяких компонентах ракети, неодноразова присутність маркування, що, ймовірно, стосується 2023 року за календарем чучхе, а також наявність електронних компонентів, дат, що мають назву “КН-23”, — повідомила Лефф.
Путін і Кім Чен Ин 19 червня підписали договір про всеосяжне стратегічне партнерство. Насамперед ідеться про подальше поглиблення військового співробітництва, впевнені аналітики.
За даними південнокорейської розвідки, постачання Росії боєприпасів із Північної Кореї почалося ще влітку 2022 року. Від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації до України Пхеньян надав Москві майже 5 млн артилерійських снарядів.
Аналітики не виключають, що КНДР може відправити на окуповані Росією території України і свої війська.
“Північнокорейська армія не має бойового досвіду, тому тут я спостерігаю зацікавленість з боку Пхеньяна у відправленні військ на фронт для того, щоб вони змогли взяти участь у реальних бойових діях, які надалі можна було б теоретично застосувати в потенційному протистоянні з Півднем”, — вважає головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.
Також після візиту Путіна до КНДР у Росію стали масово завозити північнокорейських робітників. Згідно з інформацією видання The Moscow Times, що посилається на дані ФСБ, із січня до червня в РФ в’їхали рекордні 2,5 тис. громадян КНДР. І показник цей неухильно зростає: у першому кварталі поточного року в Росію приїхали 812 відвідувачів із Північної Кореї, а в другому — удвічі більше.
Читайте також: КНДР — це китайська Білорусь, Путін і Кім Чен Ин співпрацюють із дозволу Сі, — політолог
Нагадаємо, раніше аналітик Олександр Коваленко розповів, що балістичні ракети виробництва Північної Кореї KN-23, якими Росія завдає ударів по Україні, — це середньостатистична зброя для терору. Щось середнє між С-300, який використовують росіяни, і ракетою 9М732 ОТРК “Іскандер”.