Росія використовує фальш-цілі під час ракетних атак: суть цієї тактики пояснив експерт

Ілюстративне фото: kor.ill.in.ua

Росія все частіше запускає фальш-цілі під час ракетних атак по Україні. У такий спосіб росіяни намагаються вирахувати місце знаходження установок української протиповітряної оборони (ППО) і зрозуміти систему переміщення. Про це сьогодні, 3 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт з питань міжнародної безпеки фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.

“Насправді російські агресори використовують фальш-цілі далеко не вперше. Цю тактику вони використовують протягом кількох місяців. Ця технологія взагалі використовується для того, щоб виявляти наземні установки ППО, радарні станції, які відстежують повітряні цілі. Росіяни намагаються зрозуміти загальну картину, де у нас що перебуває на цей час”, — пояснив він.

Збройні сили України (ЗСУ) чудово розуміють, для чого використовується така тактика, і протидіють їй.

“Українська сторона це прекрасно розуміє. ЗСУ прекрасно усвідомлюють, для чого росіяни використовують ці цілі. Насправді після кожного такого прольоту, сили повітряної оборони України змінюють географічне розташування радарних станцій, змінюють географічне розташування батарей зенітно-ракетних комплексів для того, щоб та інформація, яку отримали росіяни, максимально швидко перестала бути для них релевантною. Росіяни таким чином намагаються щоразу перед кожною новою хвилею своїх терористичних ракетних ударів визначити, де в нас знаходиться система захисту повітряного простору”, — роз’яснив експерт.

Така тактика застосовується не тільки для того, щоб вирахувати місце знаходження установок ППО, а й зрозуміти систему її переміщення.

“По-перше, росіяни намагаються після використання цих фальш-цілей максимально швидко організувати наступну ракетну атаку для того, щоб не дати ЗСУ достатньо часу, аби поміняти цю конфігурацію. По-друге, росіяни системно використовують цей підхід для того, щоб виявляти наземні ударні пускові установки, щоб зрозуміти систему, як ми змінюємо географічне розташування зенітно-ракетних комплексів. Тому що з точки зору рельєфу, місцевості, не скрізь ми можемо встановлювати батареї та радари”, — сказав Жовтенко.

Читайте також: Битва щита і меча: про можливості Росії здійснювати ракетний терор України розповів Федоров

Прямий ефір