Росія виконала річний план із дефіциту бюджету за 2 місяці й поліпшень не передбачається — подробиці від Уса

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Росія недоотримує доходи в нафтопереробній галузі, у зв’язку з чим закладений у федеральний бюджет план із дефіциту на 2024 рік майже виконано вже до кінця лютого. Про це сьогодні, 11 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.

“Нафтопереробні галузі Росії — це приблизно 67%, тобто понад дві третини експорту Росії, те, внаслідок чого Росія отримує гроші. А перші результати того, що відбувається останні кілька місяців, — це те, що Росія, коли готувала бюджет 2024 року, запланувала певну суму доходів від продажу нафтопродуктів, тож ані в січні, ані в лютому цього доходу не було й близько”, — сказав він.

Ус нагадав, що Росія з 1 березня змушена була заборонити експорт бензину з країни, що теж є важливою статтею доходів.

“Найцікавіше станом на сьогодні — це те, що нещодавно Міністерство фінансів Росії опублікувало дані поповнення бюджету Російської Федерації. І що ми там бачимо? Що запланований дефіцит бюджету, який, до речі, треба покрити, від річного вже становить 92%. Тобто за перші 2 місяці поточного року Росія вибрала вже той дефіцит, який вона планувала собі на кінець року… Усе-таки санкції, нехай і повільно, але набирають обертів”, — сказав кандидат економічних наук.

Ус прогнозує, що протягом 10 місяців для РФ навряд чи станеться щось таке, що кардинально б змінило картину.

Він також звернув увагу на те, що зараз країни Заходу стали більше уваги приділяти перекриттю можливостей обходження санкцій. Це буде лише ускладнювати для Росії отримання необхідних технологічних товарів для відновлення роботи об’єктів її нафтопереробного комплексу після атак.

“Тут, звичайно, Росія може щось знайти навіть у Китаї. Але, по-перше, якість буде гіршою. По-друге, треба дивитися, наскільки сам Китай захоче так само сильно допомагати Росії. Тому що у Китаю свої інтереси, й Китаю насамперед необхідно мати хороші відносини зі США та ЄС, там, де у нього основна торгівля. А Росією він у принципі готовий жертвувати. І це може призвести до того, що Китай не поспішатиме надавати Росії необхідне обладнання або продавати його”, — сказав Ус.

Він вважає, що в Росії є політична команда утримувати ситуацію в економіці до завершення так званих президентських виборів у березні, після чого на росіян чекає підвищення цін у всіх сегментах. 

Читайте також: Удари безпілотників і санкції призвели до зниження доходів нафтогазових компаній Росії — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, як заявив командир спецпідрозділу ударних дронів “Білий орел” Валерій Боровик, Росія виявилася не готовою до ударів по своїх нафтобазах, військових складах й аеродромах.

Прямий ефір