Росія втрачає вплив у міжнародних організаціях та самоліквідується з дипломатичного кола (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Росія вийде з Парламентської асамблеї ОБСЄ, заявив голова Держдуми Росії В’ячеслав Володін. Він назвав організацію такою, що “танцює під дудку Вашингтона”. Парламентська асамблея об’єднує 57 держав-членів Організації з безпеки і співробітництва в Європі. У 2023 році асамблея створила парламентську групу підтримки України. Російську Федерацію вже відсторонено від участі в 42 міжнародних організаціях та ініціативах, інформує FREEДОМ.

У 2023 році голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі заявив, що члени ОБСЄ обговорювали виключення Росії через порушення основоположного принципу Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Однак, за словами Османі, виключити Російську Федерацію не вдалося з двох причин. Перша — формальна: для рішення потрібна згода всіх 57 членів, а Росія, природно, була проти. І друга причина — політична: деякі члени організації розглядали ОБСЄ як майданчик для подальшого діалогу з Москвою.

Як член ОБСЄ Росія всіляко перешкоджала роботі організації. Наприклад, разом із Білоруссю блокувала головування Естонії у 2024 році.

“Своїми діями Росія блокує роботу всієї організації, адже протягом кількох років Москва не дозволяє затверджувати бюджет організації, організовувати офіційні заходи ОБСЄ, продовжувати польові місії, а також поклала кінець усім польовим місіям ОБСЄ в Україні, яка стала жертвою російської агресії”, — ідеться в заяві міністра закордонних справ Естонії Маргуса Цахкна на сайті відомства.

Глава Держдуми В’ячеслав Володін оголосив про намір Росії покинути Парламентську асамблею ОБСЄ. Він назвав організацію “несамостійною й політизованою”.

“Росія, скажімо так, із дипломатичного кола самоліквідується з тієї простої причини, що і більшість цивілізованих країн не хочуть підтримувати якусь комунікацію. Росія порушила понад 450 різних міжнародних договорів”, — зазначив експерт-міжнародник Максим Несвітайлов.

Від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну Москву вигнали з багатьох міжнародних організацій. У 2022 році ООН уперше не обрала Росію до складу Міжнародного суду. Її виключили з Виконавчої ради ЮНЕСКО, з Ради Європи та Ради ООН з прав людини. Не було представників Російської Федерації й на щорічній Міжнародній конференції з безпеки в Мюнхені, замість неї тепер виступає Китай.

“Цією ситуацією дуже добре, до речі, Китай користується. Нещодавно проходила конференція з безпеки в Мюнхені, і там фактично завжди за Росією був закріплений слот. І ось з цього року його замінив представник Китаю. Якщо подивитися на логіку того, як діє Китай, він поступово перебирає на себе ту геополітичну роль Російської Федерації, якою вона була до 24 лютого 2022 року”, — зазначив Несвітайлов.

Водночас Росія залишається у списку запрошених країн “Великої двадцятки”. 21 лютого в Ріо-де-Жанейро на зустріч міністрів закордонних справ вирушив Сергій Лавров. За інформацією Reuters, запланована його зустріч із держсекретарем США Ентоні Блінкеном. А в листопаді 2024 року відбудеться саміт глав держав G20. За словами президента Бразилії, Путіну запрошення надішлють, але, якщо він усе-таки приїде, то перешкоджати арешту за ордером Міжнародного кримінального суду ніхто не буде.

https://www.youtube.com/watch?v=Wl1pY-Wqccw&ab_channel=FREE%D0%94OM.LIVE

Читайте також: РФ уже втратила місце у більш ніж 30 міжнародних організаціях, вихід із ПА ОБСЄ — природний процес, — Осипенко

Нагадаємо, 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд (МКС) ухвалив рішення видати ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої при президенті РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової за незаконну депортацію та перевезення українських дітей на російську територію. 2023 року Путін не поїхав на саміт БРІКС у Південній Африці, яка є підписантом Римського статуту, не взяв участі в саміті G20 в Індії. Також президент РФ скоротив й інші закордонні поїздки.

Прямий ефір