РФ уже втратила місце у більш ніж 30 міжнародних організаціях, вихід із ПА ОБСЄ — природний процес, — Осипенко

Руслан Осипенко. Скріншот: uatv.ua

Вихід Росії з Парламентської асамблеї ОБСЄ є природним процесом, адже Москва кинула виклик усьому міжнародному порядку, який встановився після Другої світової війни. Про це заявив в ефірі телеканалу FREEДОМ дипломат, міжнародний експерт Руслан Осипенко.

“Вона незадоволена роллю та місцем, яке їй відвели у новому світовому порядку, як вона вважає. Тому, з одного боку, вона ламає міжнародний лад. Ми бачимо, що, намагаючись насадити права сили замість сили права та міжнародних договорів та норм, вона також намагається створювати альтернативні структури. Ідея — розвалити порядок і в новому порядку зайняти найкраще місце. Тому це очевидно, і природний процес виходу з усіх організацій”, — зазначив експерт.

РФ уже втратила місце у більш ніж 30 міжнародних організаціях, нагадав він.

“Якщо говорити про найбільш значущі, це — Парламентська асамблея Ради Європи. З Парламентської асамблеї ОБСЄ Росія виходить, бо розуміє, що її звідси також попросять. Тому що головна ідея Парламентської асамблеї ОБСЄ — стежити за безпекою в Європі, а Росія якраз підпалила цю безпеку та зламала”, — наголосив Осипенко.

Прямий ефір