У Росії повністю зупинився один із нафтопереробних заводів через атаку дронами 23 березня, повідомляє Reuters. За даними інформагентства, це ще більше загострить проблеми російського нафтопереробного сектору, оскільки в РФ уже зупинили потужності з переробки понад 4 млн тонн після ударів дронами, інформує FREEДОМ.
Після низки атак безпілотників, удари яких паралізували роботу великих НПЗ “Роснефти” і “Лукойла”, Російська Федерація зіткнулася з різким падінням виробництва бензину. Від початку березня в 10 регіонах відбулися атаки БпЛА на 15 нафтопереробних заводів, загальна переробна потужність яких — 192 млн тонн нафти на рік.
23 березня безпілотники вразили одну з установок Куйбишевського нафтопереробного заводу в Самарській області.
“Близько 14% нафтопереробних потужностей Росії було зупинено через атаки безпілотників, зокрема в Куйбишеві, і цього місяця країна збільшила імпорт бензину із сусідньої Білорусі, щоб відшкодувати можливу нестачу палива. Росія також заборонила експорт бензину на шість місяців, починаючи з 1 березня, щоб спробувати запобігти різкому зростанню внутрішніх цін на паливо”, — пише Reuters.
Згідно з даними інформагентства, після атаки БпЛА на Куйбишевський НПЗ у Самарській області, внаслідок якої було виведено з ладу одну з двох його установок первинної переробки нафти, ринок у середньомісячному вираженні позбувся ще приблизно 45 тис. тонн бензину і 55 тис. тонн дизельного палива.
На думку експертів, Росія зараз втрачає 600 тис. барелів переробленої нафти на день. А аналітики оцінюють скорочення потужностей російських НПЗ через атаки безпілотників на 900 тис. барелів на день.
У РФ зупинилося 4 млн тонн потужностей НПЗ після ударів безпілотників. Тільки з 17 по 24 березня випуск автомобільного бензину в країні впав на 7,4%, підрахували в Росстаті.
“Тижнем раніше в РФ виробили 815,3 тис. тонн бензину, за тиждень із 4 до 10 березня — 838,9 тис. тонн. Таким чином, за три тижні економіка втратила 10,1% виробництва бензину. Випуск дизельного палива за цей же період просів на 3,9%”, — йдеться в публікації The Moscow Times.
Росіянам знадобиться кілька тижнів, якщо не місяців, перш ніж потужності НПЗ буде відновлено, наголошують аналітики.
“Питання не в тому, щоб відновити залізо, образно кажучи. Питання в тому, що необхідне високотехнологічне обладнання, яке, як правило, було західного виробництва. Тому що останніми десятиліттями на цих заводах було проведено серйозні модернізації, на них стали випускати паливо експортної якості”, — говорить експерт з енергетики Михайло Гончар.
Тепер через західні санкції закупити нове обладнання для ремонту пошкодженого неможливо. А це позначиться на можливостях Росії виробляти бензин на рівні щонайменше 2023 року.
Читайте також: Чуттєві удари: наслідки атак на російські НПЗ проаналізували експерти
Як повідомлялося раніше, через наслідки атак дронів на російські нафтопереробні заводи, Кремль змушений обирати, куди давати пальне — на експорт, населенню, армії чи аграріям.