Китай закликав країни, які володіють ядерною зброєю, укласти договір про те, що вони не застосовуватимуть цю зброю першими. А МЗС Росії на цю пропозицію відповіло відмовою, пославшись на те, що “в цій сфері всі заходи треба розглядати в комплексі”. На думку німецького політолога, аналітика Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреаса Умланда, озвучену сьогодні, 12 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ, ця пропозиція Китаю ще раз підтверджує, що, мабуть, для Пекіна ядерне нерозповсюдження — це важливе питання.
“Я думаю, якщо дійсно буде ядерна ескалація, вона піде іншим шляхом. Насамперед намагаються налякати Захід ядерними тестами або вибухами десь, де це не викличе одразу ж військову реакцію Заходу. У всьому цьому цікаво те, що це ще раз підтвердження того, що Китай усе-таки має тут якусь стримувальну роль. Раніше були спекуляції, що ядерна риторика Росії знизилася у зв’язку з тим, що Китаю не подобаються ядерні загрози”, — сказав він.
За словами політолога, можна тільки спекулювати про те, чому Китай порушує це питання.
“Я припускаю, що у зв’язку з тим, що Китай має навколо своєї території низку конфліктів — з Кореєю, Японією, Філіппінами, В’єтнамом тощо. І Китай не хоче, щоб ядерна зброя поширювалася. А якщо вона застосовуватиметься Росією, тоді, звісно, весь цей режим нерозповсюдження ядерної зброї буде під питанням, і тоді країни, які мають ядерну зброю, як, наприклад, Китай, опиняються в програші, тому що виникнуть нові ядерні країни, які захищатимуть свою територію ядерною зброєю. Я думаю, за цим стоїть така стратегічна калькуляція”, — висловився Умланд.
Читайте також: У ядерній доктрині РФ описано п’ять умов застосування ядерної зброї, — Ступак
Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін укотре заявив про “готовність” російської армії застосувати ядерну зброю проти можливих супротивників. Головними “ворогами” Росії він вважає Україну, США і країни Євросоюзу. На підтвердження своїх намірів Путін навіть назвав види озброєнь, які можуть нібито вдарити по “ворожих” державах. Серед них — усім відомі ракети “Сармат”, “Циркон”, “Іскандер”. Однак головним “ноу-хау”, на думку глави Кремля, для країн Заходу має стати балістична ракета “Ярс”.