НАТО як оборонний альянс не боїться Росії. Коли йдеться про можливість РФ спровокувати ядерний удар, є позиції окремих політиків, які можуть піддаватися на ядерний шантаж Путіна. Таку думку озвучив голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 2 грудня.
“НАТО — це оборонний альянс. Його основне завдання — захистити держави, що входять до блоку, шляхом солідарності: один за всіх і всі за одного. І НАТО не боїться Росії. Йдеться, найімовірніше, про деяких окремих політиків, які як аргумент навіть не використовують, а швидше піддаються на ядерний шантаж Путіна. І це неправильна, недалекоглядна політика”, — сказав Мережко.
На його думку, така позиція, по-перше, нелогічна, а по-друге — підриває трансатлантичну солідарність і безпеку в рамках НАТО.
При цьому, каже Мережко, в Альянсі є розуміння того, що якщо Україні не вдасться перемогти Росію, то наступними державами, які постраждають від російської агресії, будуть держави-члени НАТО.
“Тоді НАТО доведеться воювати вже безпосередньо з Росією. Хоча, по суті, РФ уже воює проти Альянсу. Наприклад, використання Росією мігрантів на кордоні з Фінляндією як зброї — це вже гібридна форма війни”, — наголосив гість ефіру.
Держави-члени НАТО прекрасно усвідомлюють небезпеку агресії РФ і готуються до її відбиття, вважає депутат.
“Йдеться, наприклад, про зміцнення східного флангу НАТО. Нещодавно було розміщено додаткові сили на території держав, які межують із Росією. Зміцнюється оборона НАТО, надається додаткова військово-технічна підтримка тим державам, які межують із державою-агресором. Росія являє собою колосальну загрозу не тільки для держав-членів НАТО, а й для всього світу. Мета Росії — підірвати світову безпеку, і наступними жертвами її агресії можуть бути такі держави, наприклад, як Латвія, Естонія, Польща та інші”, — зазначив спікер.
Читайте також: Необхідно ставити питання про якнайшвидший вступ України до НАТО, до закінчення війни, — Мережко