Необхідно ставити питання про якнайшвидший вступ України до НАТО, до закінчення війни, — Мережко

Прапори України та НАТО. Фото: pixabay.com

Коли хтось із західних політиків стверджує, що Україна не може вступити в НАТО до закінчення війни, то тим самим стимулює главу Кремля Путіна продовжувати цю війну. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 2 грудня, озвучив голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

Він зазначив, що поділяє раніше озвучену думку колишнього посла Сполучених Штатів при НАТО Курта Волкера, який заявив: зволікання з приєднанням України до Альянсу стимулює режим Путіна до нескінченного продовження війни.

“Я згоден із тим, що сказав Курт Волкер. Він якраз говорив про те, що для України важливо вступити в НАТО до завершення стану війни з Росією. Вважаю, це правильно, тому що коли хтось із західних політиків стверджує, що Україна не може вступити в блок до закінчення війни, то тим самим це стимулює Путіна продовжувати війну. Тобто, навпаки, необхідно якраз ставити питання про якнайшвидший вступ до Альянсу”, — наголосив Мережко. 

При цьому він звернув увагу на те, що механізм ухвалення рішень у НАТО — це механізм консенсусу. 

“Ми знаємо, що є, наприклад, такі держави-члени НАТО, як Угорщина. Вона займає іноді не дуже конструктивну позицію. Принаймні, коли йдеться про Європейський Союз. Але може займати таку неконструктивну позицію і в рамках Альянсу”, — сказав Мережко. 

Він нагадав, що країни-члени НАТО сьогодні надають Україні суттєву допомогу.

“Що стосується інших шляхів надання допомоги Україні, то йдеться, в основному, про допомогу, яка надається не стільки НАТО як міжнародною організацією, скільки державами-членами НАТО. Я маю на увазі озброєння, наприклад, що постачається Сполученими Штатами, Великою Британією, Німеччиною, Францією тощо”, — доповнив нардеп.

Читайте також: Україна стала ще на крок ближчою до вступу до НАТО — аналітика (ВІДЕО)

Нагадаємо, 29 листопада, після засідання Ради Україна — НАТО, Альянс затвердив програму роботи на наступний рік і дав Україні рекомендації щодо необхідних реформ.

Прямий ефір