Росія робить спроби дискредитувати Олімпійські ігри у Франції (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ukr-team.com

Росія намагається дискредитувати Олімпійські ігри у Франції та залякати глядачів. Про це йдеться у звіті підрозділу Microsoft з аналізу загроз. Як пишуть аналітики, Москва випустила кілька підроблених відеороликів, схожих на новинні сюжети іноземних телекомпаній, повідомляє FREEДОМ.

Участь спортсменів із Росії та Білорусі в Олімпійських іграх у Парижі ще в березні засудили в Парламентській асамблеї Ради Європи. Організація продовжує підтримувати повну заборону на виступи представників цих двох країн навіть під нейтральним прапором.

“Я ставлю запитання: чи повинні спортсмени з країни, яка вторглася в іншу, брати участь в Олімпіаді та з гордістю представляти цю країну? Або, іншими словами, чи можемо ми засуджувати Росію за бомбардування мирних жителів України, викрадення дітей, катування полонених, масові вбивства, а потім аплодувати її спортсменам? Знаючи, що багато хто з цих спортсменів насправді служать у російській армії, і переважна більшість із них отримують державні зарплати? Це дух олімпізму?”, — сказав голова ПАРЄ Теодорос Русопулос.

Заяви про те, що відсторонена від участі в Олімпійських іграх Росія готує дезінформаційну кампанію, лунали з Парижа ще кілька місяців тому. Інформацію підтвердили аналітики підрозділу Microsoft з аналізу загроз. Згідно з доповіддю, коріння фальшивих новинних роликів і документального фільму, розміщеного в інтернеті минулого літа, ведуть до Росії. Прокремлівські виробники фейків навіть використовували згенерований штучним інтелектом голос актора Тома Круза. Відомо і про інші провокації.

“Нещодавно російська кампанія прагнула отримати вигоду з війни між Ізраїлем та ХАМАС, видаючи себе за бойовиків і фабрикуючи погрози на адресу ізраїльтян, які відвідають Ігри 2024 року, йдеться в доповіді. Деякі зображення відсилають до терактів на Олімпійських іграх у Мюнхені 1972 року, коли філія Організації визволення Палестини вбила 11 членів ізраїльської олімпійської збірної та західнонімецького поліцейського”, — ідеться в повідомленні на сайті телеканалу NBC NEWS.

Крім інформаційних атак, залишається й ризик фізичних провокацій, повідомляють у Генеральній дирекції внутрішньої безпеки Франції.

“У місті Сент-Етьєн заарештували 18-річного чеченця за підозрою в плануванні нападу від імені Ісламської держави на міський футбольний стадіон під час літніх Олімпійських ігор. Прокурор по боротьбі з тероризмом повідомив, що підозрюваний був підданий процедурі офіційного розслідування 26 травня. Підозрюваний, ім’я якого влада не назвала, також звинувачений у зв’язках із терористами та перебуває під вартою”, — пише видання Reuters.

Безпеку під час паризьких Олімпійських ігор забезпечуватимуть понад 70 тис. поліцейських і військових. Допомагатимуть французьким колегам правоохоронці з Німеччини та Польщі.

“Існує величезна проблема безпеки, але ми готові, тому що готувалися до цього 7 років. Сьогодні тут 200 тис. французів, а також глядачі з усього світу. Наші сили внутрішньої безпеки мобілізовані, як і наші солдати. Ця єдність — наша сила, це дух Ігор, і саме тому ми хотіли домогтися олімпійського перемир’я на час проведення Олімпійських і Паралімпійських ігор. І це буде дипломатичною ініціативою, яку ми розгорнемо в межах Ігор миру”, — заявив президент Франції Еммануель Макрон.

Недопущена до участі в Олімпійських іграх Росія традиційно вирішила імпортозамістити захід. Так звані “Ігри дружби” планували провести в Москві та Єкатеринбурзі. У відповідь Міжнародний олімпійський комітет звинуватив Росію в “політизації спорту”.

Читайте також: Спортсменам із РФ дозволили стати “нейтральними” на Олімпіаді: що з цього вийде, проаналізували експерти

Нагадаємо, раніше перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань молоді та спорту Жан Беленюк сказав в ефірі FREEДОМ, що російські спортсмени незадоволені, що доведеться виступати на Олімпіаді-2024 у Парижі під нейтральними прапорами, а ось білорусам байдуже, під яким прапором брати участь у міжнародних змаганнях.

Прямий ефір