Росія провокує продовольчу кризу — аналіз експерта

Ілюстративне фото: agropolit.com

Після того, як Росія закрила “зерновий коридор” для експорту української агропродукції, було знайдено альтернативні шляхи. Однак вони не можуть повною мірою виконувати ті самі функції, які виконувало транспортування агропромислової продукції морем. Про це сьогодні, 7 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

За його словами, морем Україна могла б набагато більше зерна експортувати, крім того, це було б значно дешевше.

“Те, що експорт здійснюється навіть у таких складних умовах під постійними ударами дронами або ракетними обстрілами — це вже такого собі героїзм з боку наших працівників портової інфраструктури. Україна має можливість працювати, нарощувати, продавати. Але ситуація ускладнюється тим, що за останні п’ять днів — чотири дні бомбардується територія півдня Одеської області. Це погіршує ситуацію, тому що чим більше таких ударів, тим дорожче коштує фрахт, тим менше грошей будуть отримувати безпосередньо Україна, українські виробники, тим менше кораблів, які б хотіли б купувати і вивозити українське зерно, буде ставати”, — пояснив Марчук.

Він зазначив, що Росія цілеспрямовано знищує українську інфраструктуру для того, щоб заявити про себе у світі, щоб зайняти ринки, на яких працювала Україна.

“Поступово їм це вдається робити, на жаль. Тому питання міжнародного рівня і тих заяв, які робить сьогодні президент України про те, що Україна повинна отримати більше озброєння, повинна отримати більше захисту для портової інфраструктури, і в жодному разі не говорити про зняття санкцій щодо Росії, — це повинно працювати, інакше ми побачимо ситуацію, коли світ поступово, навіть сам того не розуміючи, просто буде заручником експорту з території Росії, як це було з нафтогазовим експортом, важко буде злазити”, — пояснив експерт.

Марчук упевнений, що Росія навмисно провокує продовольчу кризу у світі, не випускаючи українське зерно.

“Україна зараз ставить питання про відновлення зернової ініціативи, це дуже важливе питання. Навіть щоб ця зернова система, можливо, працювала без Росії. Нагадаю, що нам вдалося зробити гуманітарний коридор — завдяки Збройним силам України вже чотири кораблі, які з моменту повномасштабного вторгнення стояли в портах, вийшли. Є потенціал, що порти не тільки на вихід працюватимуть, а й заходитимуть нові кораблі для того, щоб завантажуватися”, — зазначив він.

Читайте також: “Зерновий коридор” та оборонна співпраця: Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Великої Британії

Нагадаємо, Україна запропонувала Туреччині відновити роботу “зернового коридору”.

Прямий ефір