“Росія поки думає”: реакцію Кремля на заяви Трампа про можливі нові санкції прокоментував політтехнолог

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Прессекретар російського диктатора Путіна Дмитро Пєсков відповів на заяву президента Сполучених Штатів Дональда Трампа про можливі нові санкції проти Росії. Його реакція свідчить про те, що Росія поки що думає і планує свою відповідь. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак.

“Давайте подивимося на конотацію цієї заяви. Пєсков міг відреагувати і більш манірно, у стилістиці звичної реакції Росії на американські ініціативи та пропозиції. Міг відреагувати агресивніше або ж так, як йому напишуть це в Кремлі або безпосередньо його шеф Путін. Але він відреагував дуже витіювато, гнучко, апелюючи до того, що начебто нічого нового американська сторона не привносить у російсько-американські відносини. Це очікувано і абсолютно очевидно було, як для Росії, так і для всього світу”, — сказав Постернак.

Ця заява, вважає він, свідчить про те, що Росія поки що думає і планує якусь відповідь американській стороні щодо цих пропозицій.

Постернак також зазначив, що Трамп останнім часом активно почав висловлюватися про російсько-українську війну. Це і його заяви безпосередньо в Білому домі, у відповіді на запитання журналістів. І заяви нового держсекретаря Марка Рубіо, і виступ на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

“Виступаючи в Давосі, Трамп дав зрозуміти, що включає ключовий інструмент свого впливу на Росію — це економічна боротьба і, зокрема, санкції”, — сказав гість ефіру.

На його думку, Путін не дав чіткого сигналу Америці про готовність сідати за стіл переговорів, і тому Трамп використовує і батіг, і пряник.

“Пряник — це була його заява про те, що було б помилкою пропонувати Україні вступ до НАТО. Батіг — це загроза санкцій. Усе, як було виписано в плані Кіта Келлога. Тепер це план торгів, ультиматумів, план шантажу. Людина з колосальною бізнес-жилкою, що стала 47-м президентом США, тепер має намір це використати і довести до блискучої досконалості. Цікавою буде реакція Росії, звичайно”, — зазначив спікер.

Постернак також звернув увагу на те, що нинішня ситуація з економікою Росії відсилає до досвіду колишнього Радянського Союзу.

“Усе це відсилає нас до досвіду СРСР, тому що Радянський Союз загинув багато в чому завдяки дуже грамотній економічній політиці країн Заходу. І, звичайно ж, там була криза системи. Однак Захід був причетний до розвалу Радянського Союзу. І в холодній війні Сполучені Штати виграли. І Трамп як людина своєї епохи, становлення якої відбулося в 1970-1980-х роках, дуже близько сприймає цю аргументацію, цей інструментарій. Він, звичайно, повертається до нього зараз, коли для нього Російська Федерація — це такий собі парафраз СРСР, такий собі образ, просто в іншому виконанні, можливо, інфантильнішому, більш бутафорському. І чому б не перевірити, наприклад, Російську Федерацію на предмет її ось цієї бутафорності. Ось це він, власне, і пропонує”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Путін стурбований важким становищем економіки Росії через війну, — Reuters

Нагадаємо, на Всесвітньому економічному форумі в Давосі президент США Дональд Трамп заявив, що його політика буде спрямована на зниження світових цін на нафту. За його словами, саме зниження цін на нафту могло б припинити війну Росії проти України.

Читайте також: Трамп навряд чи та людина, з якою можна грати, сильно підвищуючи ставки, — експерт про можливості Путіна

Прямий ефір