Росія може націлити свої далекобійні ракети на європейські міста у відповідь на розміщення американських “Томагавків” (Tomahawk) на території Німеччини, заявив прессекретар Путіна Дмитро Пєсков. А в МЗС Росії повідомили, що Москва вивчає військову відповідь Пентагону. В останні пів року Росія посилила диверсії в Європі. Мета масштабної кампанії Кремля — дестабілізація ситуації та зрив допомоги Києву, повідомляє FREEДОМ.
До 2026 року США планують розмістити в Німеччині далекобійну зброю. Йдеться про крилаті ракети “Томагавк”, зенітні SM-6 та гіперзвукову зброю, уточнюється у спільній американо-німецькій заяві. Розгортання американського озброєння в Німеччині канцлер Олаф Шольц назвав фактором стримування й запобігання війні.
“Ми завжди думаємо про безпеку нашої країни й Північноатлантичного альянсу. Це має на увазі те, що необхідно бути досить сильними, витрачати достатньо й робити правильні речі. Сюди входить, звичайно, ППО та можливість стримування”, — сказав Шольц.
У Кремлі на рішення Вашингтона й Берліна розгорнути американську далекобійну зброю в Німеччині відреагували очікувано агресивно. Заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив, що Москва готуватиме військову відповідь на такі дії. А прессекретар Путіна Пєсков пообіцяв націлити російські далекобійні ракети на європейські столиці.
Країни НАТО та Євросоюзу активно працюють над зміцненням обороноздатності та нарощують військову допомогу Україні. Росія організовує диверсії, кампанії з дезінформації та навіть вбивства. Телеканал CNN повідомив про спробу замаху на главу великого німецького оборонного концерну Rheinmetal Арміна Паппергера. Завдяки спільним діям американських та німецьких спецслужб цьому вбивству вдалося запобігти. За інформацією джерел CNN, замах на Паппергера був частиною плану Москви з ліквідації керівників оборонних підприємств, які виробляють озброєння для Києва.
“Ми ж знаємо ці ситуації, які були з тими, хто продавав нам зброю в Болгарії. І з підривом підприємств у Чехії та в тій же Болгарії. І викриття сім’ї легендованих розвідників Російської Федерації, які створили фірму в Чехії й, використовуючи її можливості, стежили за розвитком ситуації щодо передання озброєнь Україні, а потім, можливо, причетні й до підривів цих складів”, — сказав директор Агентства реформування сектору безпеки, експерт із національної безпеки Віктор Ягун.
НАТО готує програми протидії гібридним загрозам Росії та інших країн, заявив держсекретар США Ентоні Блінкен на саміті Альянсу у Вашингтоні. Підпали, диверсії, спроби вбивства, дезінформація, кібератаки — всі ці дії Москви, на думку Блінкена, спрямовані на підрив безпеки та згуртованості Альянсу. У підсумковому комюніке Вашингтонського саміту НАТО йдеться, що гібридні операції проти членів блоку можуть досягти рівня, за якого Брюссель застосує статтю 5 Північноатлантичного договору.
Читайте також: США розмістять крилаті ракети “Томагавк” у Німеччині — причини (ВІДЕО)
Раніше директор Агентства реформування сектору безпеки, експерт із національної безпеки Віктор Ягун висловив думку, що замах на голову правління німецького оборонного концерну Rheinmetall Арміна Паппергера, якому запобігли американська та німецька розвідки, можна вважати превентивним ударом Москви. Він спрямований проти менеджерів оборонних компаній, які співпрацюють або збираються співпрацювати з Києвом.