Росія не зняла з порядку денного питання про напад на східний фланг НАТО, — Варченко

Іван Варченко. Фото: mvs.gov.ua

Російська Федерація готова до нападу на східний фланг НАТО. Про це сьогодні, 4 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

“Вона готова була нападати на східний фланг НАТО і 2 роки тому, і зараз вона язиками своїх головних глашатаїв, російських політиків, які виступають на російських ток-шоу, дуже часто повторює про те, що їхньою ціллю є Лондон, Париж, Нью-Йорк, Берлін… І зрозуміло, що це питання не зняте з порядку денного поки що. Але його зняти з порядку денного можна знову ж таки підтримкою України. І ми розуміємо, що саме Україна зараз розв’язує питання, чи піде Росія далі”, — сказав експерт.

На його думку, РФ, як і у випадку з чеченськими війнами, потрібен перепочинок, щоб зібратися з силами.

“Вони, рухомі імперською традицією та практикою, вже на сьогодні, відчувши смак крові, звичайно ж, будуть зацікавлені в тому, щоб і далі зжирати країни Європи поодинці або цілком, якщо їм не дати по руках та по зубах, не вирвати ці зуби зараз. Тому Україна показує, що можна чинити опір. Можна на сьогодні зробити так, щоб Росія зазнала поразки вже в українських полях. Якщо ж цивілізований світ зараз вирішить зіграти в гру, а може якось умиротворимо агресора, а потім подивимося, що буде, то це вже проходили в історії, і не раз”, — сказав Варченко.

Він наголосив, що така тактика не діє. І якщо зараз Путін спрямував сили на захоплення України, то у разі досягнення цієї мети, надалі його територіальні домагання тільки зростатимуть.

“Потім, звичайно ж, вони будуть думати про те, що брати далі, якщо дозволити їм реалізувати маленький крок”, — переконаний експерт.

Водночас Варченко вважає, що західні партнери України й зараз готові діяти малими ресурсами, щоб їм війна не приносила незручності.

“Це означає, що війна в Україні ще не стала війною цивілізацій, ще європеєць не відчув, що вона особисто впливає на нього, на його сім’ю, на його майбутнє. І це, можливо, певним чином пояснюється тим, що Україна досить успішно відбила російський наступ на першому етапі. І тому створилася ілюзія, що Росію перемогти легко, тому нам особливо нема про що турбуватися. І нехай вони виснажують сили десь в Україні, а в принципі Росія — це не сильний агресор. Нам потрібно пояснювати знову ж таки нашим партнерам, що Росія — сильний агресор, Росія має велику армію людей, які абсолютно не цінують ні своє, ні чуже життя та здоров’я. Вона має дуже великі запаси іржавого брухту, але смертоносного брухту, який здатен дуже впливати зараз на позицію у світі”, — сказав експерт.

За його словами, зараз середньостатистичний європеєць витрачає 7 євро на місяць на допомогу Україні.

“Українці платять у десятки й сотні разів вищу ціну за війну. Тому, звичайно ж, відчуття того, що війна є нашою спільною справою, значною мірою наблизить нашу спільну перемогу”, — переконаний Варченко.

Читайте також: Пропозиція створити “військовий Шенген” не свідчить про близьке протистояння НАТО з Росією, — Дікінсон

Прямий ефір