Пропозиція створити “військовий Шенген” не свідчить про близьке протистояння НАТО з Росією, — Дікінсон

Ілюстративне фото: focus.ua

Запропонований у НАТО “військовий Шенген” не свідчить про те, що протистояння Альянсу з Росією близьке. Таку думку сьогодні, 27 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив науковий співробітник Atlantic Council Пітер Дікінсон.

“У країнах НАТО розуміють, що вони мають бути більш готовими до потенційного прямого конфлікту з Росією, і вони мають перейти від абсолютно поміркованого становища до активнішої готовності до дії проти Російської Федерації, насамперед, щоб підтримувати Україну більш ефективно. І вони теж розуміють, що війна України та Росії може тривати не місяці, але роки, і це скоро не закінчиться. Тому мають бути більш активними дії всіх членів НАТО, і вони мають показувати Росії, що вони готові до цього. Але війна між НАТО й Росією дуже-дуже далеко і, швидше за все, її не буде”, — вважає Дікінсон.

Він зазначив, що Росія бачить себе імперією, тому її не влаштовують межі системи світової безпеки, що існують після 1991 року, коли Східна Європа опинилася під захисною парасолькою НАТО.

“Тому, найімовірніше, Росія, якщо не зупиниться в Україні, піде далі: піде в Прибалтику, в Молдову, Казахстан, Центральну Азію. Там є багато напрямків. Найнеймовірніший варіант — це те, що Путін залишиться на місці”, — сказав Дікінсон.

Читайте також: У Росії налаштовані на тривалу війну, і не тільки проти українців — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше глава Об’єднаного командування з тилового забезпечення та логістики НАТО, німецький генерал Александер Зольфранк у бесіді з Reuters запропонував створити “військовий Шенген”, а саме зону вільного військового переміщення, аналогічну до Шенгенської зони, що дасть змогу вільно пересуватися військам усередині більшої частини ЄС. Це необхідно зокрема і для швидкого перекидання військ та озброєнь на східний фланг НАТО.

Прямий ефір