Росія не знає опції “переговори” — вона не відмовилася від концепції повної окупації України, — Подоляк

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

Росія не прагне до переговорного процесу, вона хоче отримати оперативну паузу і, в разі заморозки конфлікту, проведе додаткову мобілізацію, свої фіктивні вибори, отримає можливість узяти снаряди у Північної Кореї. Одночасно з цим буде жорстко атакувати інформаційно, впливати на країни ЄС, щоби вони відволікалися від допомоги Україні. І наступний етап — етап війни. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

“Перемовини Росія не пропонує. РФ так і залишилася в концепції “я хочу взяти під контроль велику територію України. Я хочу взяти під контроль Одесу, Миколаїв, Харків, я хочу зайти в Дніпро, Запоріжжя”. Про які переговори ви говорите? Тобто переговори як такі неможливі, тому що концепція Росії — відновлення СРСР. І головним пунктом тут є тотальний контроль над Україною. Це очевидна мета, вона нікуди не поділася”, — сказав Подоляк. 

Він вважає, що РФ під виглядом переговорів потрібна оперативна пауза, щоб заморозити лінію фронту.

“Росія хоче не переговори, вона взагалі не знає такої опції. Вона хоче, щоб ми дозволили їй отримати оперативну паузу на місяць, на три, на шість місяців, а це означає — заморозили лінію фронту. У цей час Росія проведе додаткову мобілізацію, свої політичні кампанії, які вони називають виборами, вкладе додаткові гроші в мілітарну складову, отримає можливість добрати снаряди в Північній Кореї”, — сказав радник глави ОПУ. 

Паралельно Кремль буде максимально жорстко атакувати інформаційно, вважає він.

“Політичними провокаціями вони намагатимуться розхитувати країни Європи, щоб вони все більше і більше розповзалися в небажанні допомагати Україні. І потім — наступний етап війни”, — сказав Подоляк. 

Переговори — це можливість компромісів, а РФ не може йти на них, оскільки не відмовилася від глобальної мети — знищення державності України. 

“Компроміс Росія в чому має запропонувати? У тому, що вона захопила місто Генічеськ, і тому далі вона нікуди не піде? Тобто заради цього вони витратили 300 тис. осіб? І тоді поставте запитання: точно Росія більше не рухатиметься у напрямку до західних кордонів України? Чи вона продовжить реалізацію головного плану — знищення суверенної державності України?”, — наголосив гість ефіру. 

Росія і не пропонує ніколи переговорний процес, продовжив він. 

“Коли ми говоримо слово “переговори”, передбачається зробити оперативну паузу у війні, щоб Росія могла провести роботу над помилками, посилитися до наступного етапу війни”, — сказав Подоляк.

Він також зауважив, що ніхто із союзників не примушує Україну до переговорів, тому що всі розуміють ці ризики. 

“Інше питання, що інертно машина військового виробництва Заходу розгортається для того, щоб наростити і збільшити поставки в Україну. Нам би хотілося, щоб ці поставки були, по-перше, швидшими, а по-друге, аби відповідали тим викликам по лінії фронту, які ми бачимо. Це той так званий технологічний ривок: дрони, далекобійні ракети в набагато більшому обсязі, авіаційні компоненти, додаткові системи радіоелектронного придушення і стеження тощо. Ось про що потрібно говорити. Немає опції “переговори”, це фікція, яка, на жаль, призведе до ще більших убивств, ще більших фатальних наслідків”, — резюмував Михайло Подоляк.

Читайте також: Війна і переговори: чому Путін заговорив про мир, пояснили експерти

Прямий ефір