Росія не захоплює населені пункти, вона їх знищує, — Подоляк

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

Якщо військове командування ухвалює рішення, виходячи з оцінки оперативної ситуації, відійти для того, щоб люди не потрапили в оточення, або поліпшити свої тактичні позиції — ці рішення виправдані. Про це в інтерв’ю телеканалу  FREEДОМ сказав радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк, коментуючи вихід українських військових з Авдіївки Донецької області.

Військове командування має право ухвалювати подібні рішення з огляду на інтенсивність, масштаб війни, наголосив Подоляк.

“Зроблю відсилання до слів і пана [головнокомандувача ЗСУ] Сирського, і пана [міністра оборони України] Умерова про те, що Авдіївку треба буде повертати — так само, як і будь-який інший населений пункт України. Росія не захоплює населені пункти, вона їх знищує. І коли там все повністю зруйновано, коли немає природних можливостей проводити оборонні дії, то, звичайно ж, Росія туди може зайти. Але це все тимчасове явище”, — сказав радник глави ОПУ.

Він також прокоментував заяву президента Зеленського на Мюнхенській безпековій конференції щодо штучного дефіциту боєприпасів, у якому перебуває сьогодні Україна.

“Президент Зеленський абсолютно правий. І партнери теж розуміють, що в України суттєвий дефіцит снарядів. Тобто артилерія [з росармією] не в паритеті. На сьогоднішній день кількість пострілів Росії по відношенню до України 10:1”, — зазначив Подоляк.

Він нагадав, що північнокорейські снаряди активно тепер надходять на поле бою, у зв’язку з чим Росія не відчуває дефіциту артилерії, на відміну від України.

“Компенсувати це, наприклад, FPV-дронами можна. Але знову ж таки, виробництво дронів потрібно істотно нарощувати. А це — інвестиції, які теж дещо гальмуються, бо дуже багато бюрократії, яку потрібно долати. Це і намагається робити президент Зеленський у межах нинішнього свого візиту до Німеччини, Франції та на Мюнхенську безпекову конференцію”, — зазначив спікер.

Він наголосив, що Росія атакує кількісно — бере мобілізованих і відправляє хвилями.

“Одна, друга, третя. Скільки б ти їх не знищив, вони будуть продовжувати йти. Але питання в тому, що в тебе в якийсь момент припиняється ресурс, яким ти можеш атакувати і стримувати натовпи людей, які не шкодують свого життя”, — зазначив Подоляк.

Ефективна оборона Авдіївки, яка тривала з жовтня 2023 року, за словами радника глави ОПУ, чітко показала різницю в бойових діях між Україною та Росією.

“Росія воює кількісно, Україна воює все-таки креативно, намагаючись компенсувати дефіцит ресурсу іншими рішеннями, технологічними рішеннями. Але ви не можете в такій інтенсивній війні покладатися на дефіцитний стан ресурсів, наприклад, на відсутність авіації”, — сказав спікер.

Подоляк нагадав, що Росія використовує величезну кількість керованих авіабомб — 2-3 тисячі на місяць по лінії фронту. Окупанти практично засипають лінію фронту, і це дає РФ певні переваги.

“Щоби цієї переваги не було (і тоді ситуація не тільки на Авдіївському, а й на будь-якому іншому напрямку буде виглядати по-іншому), потрібно максимально швидко вирішувати такі завдання — артилерія і дрони, авіація, а також системи протиракетної оборони”, — акцентував Подоляк.

Він переконаний, що Російська Федерація може існувати за путінського режиму тільки в стані війни, і домовитися з нею неможливо.

“Щоб це усвідомити, потрібно подивитися на ті кадри, які сьогодні демонструються з Авдіївки”, — резюмував спікер.

Повна версія інтерв’ю: Вихід з Авдіївки, Мюнхенська конференція і вбивство Навального: підсумки тижня підбиваємо з Михайлом Подоляком

Раніше глава Української держави Володимир Зеленський заявив, що рішення вивести українські війська із Авдіївки Донецької області — абсолютно логічне, справедливе та професійне. 

Прямий ефір