Армія та військово-промисловий комплекс РФ виявилися не готовими до тієї війни, яку зараз веде Росія проти України. Не готові як до масштабу та інтенсивності бойових дій, так і до нових тактик, нової техніки та озброєнь, які застосовують Сили оборони України. Про це сьогодні, 21 жовтня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив незалежний військовий аналітик Олександр Алесін.
“Російська Федерація не була готова до того характеру бойових дій, якого набула війна проти України й з погляду інтенсивності бойових дій, й погляду наявності техніки, яка відповідає умовам бойових дій. Її противник застосував завзятість, нові прийоми збройної боротьби, нові техніку та зброю, до якої армія та ВПК російські виявилися не готовими. Тобто, бюрократична військова машина планувала війну зовсім інакше, коли почалися бойові дії”, — коментує він.
Саме з цим, на думку аналітика, пов’язані “саморобки” в російській армії: “мангали” на танках, колоди на самохідних гарматах, покликані захищати від боєприпасів, які скидають на них безпілотники. Алесін зазначив, такі “саморобки” за своєю суттю не є чимось принципово новим для російської армії. Щось подібне було у роки Другої світової війни, коли радянські танки прикривали панцирними сітками від ліжок від німецьких гранатометів “Панцерфауст”. Були різні “саморобки” під час афганської та чеченської воєн.
“І те, що в російській армії така народна творчість відбувається, говорить про те, що ВПК не повною мірою забезпечує армію необхідним озброєнням і бойовою технікою”, — заявив він, додавши, що вижити це явище російській армії повною мірою не вдасться.
Алесін зазначив: попри те, що у Росії на зберіганні перебуває багато “заліза”, танків, артилерійських гармат, для подолання браку адекватної техніки та озброєнь у військах не вистачає високотехнологічної електроніки, сучасних матеріалів, засобів зв’язку тощо.
“Це стримує розвиток російської військової промисловості, і доводиться не лише налагоджувати виробництво на танкових заводах, а й думати над тим, як роздобути складники”, — пояснив він.
Крім того, Росія зазнає великих втрат у техніці та озброєннях.
“Це і через втрати в бою, і через знос. Військові дії тривають вже дуже довго, і військова техніка часто не розрахована на такий великий термін служби… І ми бачимо, що навіть застосовується зброя не лише сталінської епохи, як гаубиці 1952 року Д-20 — “сталінська кувалда”, а й гаубиці виробництва 1943 року та багато інших видів озброєнь. Це все від того, що справді озброєнь не вистачає”, — каже Олександр Алесін.
Водночас військовий аналітик не виключає: якщо війна триватиме тривалий час, то Росія зможе, скориставшись величезним військовим бюджетом, закупити обладнання, якого бракує, і налагодити випуск військової продукції у більших обсягах.
Читайте також: Північна Корея постачає Росії озброєння для війни проти України — подробиці (ВІДЕО)