Напередодні перебуваючи з візитом у Києві шведська екоактивістка Ґрета Тунберг зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським, інформує FREEДОМ.
Крім Тунберг на зустрічі були присутні члени Міжнародної робочої групи з екологічних наслідків війни: ексвіцепрем’єр-міністр і колишній міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем, віцепрезидентка Європейського парламенту Гайді Гаутала та президент Ірландії в 1990-1997 рр. Мері Робінсон.
“Дякую вам за те, що ви зараз тут. Це дуже важливий сигнал підтримки України. Ми реально потребуємо вашої фахової допомоги”, — сказав Володимир Зеленський.
Президент висловив подяку представникам світової екоспільноти за активний діалог під час відеоконференції, що відбулася 8 червня в межах його поїздки до Кривого Рогу.
Глава держави привернув увагу співрозмовників до катастрофічних наслідків підриву греблі Каховської гідроелекстростанції (ГЕС), з якими зіткнулися мешканці Херсона. Цей злочин Росії також завдав значної шкоди аграрній сфері та біорізноманіттю регіону.
“Важливо мати чітке рішення про конкретні дії в Херсонській області та Миколаївській області. Як відомо, у багатьох містах існують серйозні проблеми з питною водою”, — зазначив він.
І додав, що технічна вода також є великою проблемою для сільського господарства України.
“Але не тільки для України, не забуваймо, що ми відправляємо пшеницю і кукурудзу в Африку і країни Азії. У деяких країнах немає можливості купити наш продукт. Тому технічна вода має вирішальне значення і дуже важлива”, — акцентував Зеленський.
Екоактивістка Тунберг на брифінгу за результатами першого засідання новоствореної міжнародної робочої групи щодо екологічних злочинів наголосила, що Росія навмисне руйнує довкілля і життя в Україні.
“Екоцид і руйнування довкілля — це форма воєнних дій, і, на жаль, українці дуже добре це розуміють. Адже Росія навмисне націлює свої дії проти довкілля і знищує життя — Росія руйнує життя”, — сказала вона.
Вона підкреслила, що українці страждають від російської агресії в першу чергу.
“І я вважаю, що нам потрібно розставити крапки над “i”, адже небезпеки і загрози війни, страждання людей і екоцид — це все пов’язано між собою. Ніхто з нас не повинен залишати поза увагою ті жахливі речі, які зараз відбуваються в Україні… Ті злочини, які вчиняє Росія тут”, — акцентувала екоактивістка.
Тунберг також заявила, що сподівається отримати повну оцінку тієї шкоди, яку Росія заподіяла довкіллю України.
“Ми повинні притягнути Росію до відповідальності за її злочини. Люди повинні мати можливість відновитися, як і Україна повинна мати можливість сталого відновлення… Дякую. Слава Україні!”, — сказала Ґрета Тунберг.
Читайте також: Зеленський провів зустріч із членами Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни
Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час онлайн-виступу на Конференції головування ОБСЄ з огляду питань безпеки заявив, що окупація та ризик вчинення Росією теракту на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) ставить під загрозу весь простір ОБСЄ.