Росія надсилає сигнали Південній Кореї, щоб зірвати її співпрацю з Україною, — експертка

Прапор Південної Кореї. Фото: "Москва24"

Росія надсилає сигнали Південній Кореї, щоб вплинути на її співпрацю з Україною. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

Вона нагадала, що Південна Корея — демократична країна, яка активно підтримує Україну, надає велику гуманітарну економічну допомогу, запровадила санкції, експортні обмеження проти Росії, готується до того, щоб брати серйозну участь у відродженні України після війни.

Водночас залишається проблемним питання надання зброї Україні, хоча Південна Корея є однією з країн з дуже сильним військово-промисловим комплексом.

“Росія всіляко через свої дипломатичні канали, через інтерв’ю свого посла, через своїх радників надсилає серйозний сигнал політичним силам Південної Кореї, що в разі, якщо вона надасть зброю Україні, Росія у відповідь надасть важливі технології для Північної Кореї, особливо ті, що стосуються розвитку її ракетної програми, космічних сил, тобто ті технології, що серйозно посилять армію Північної Кореї”, — сказала експертка.

Плаксієнко-Бутирська констатувала, що політичні еліти Південної Кореї дотримувалися думки, що Росія та Китай відіграють дуже важливу роль у стримуванні Північної Кореї, й тому Південна Корея має з ними мати дуже хороші дипломатичні, політичні, економічні відносини.

“Тобто це запорука того, що ці країни будуть підтримувати мир та спокій на Корейському півострові. І навіть після початку війни, після того, як Росія порушила Статут ООН й міжнародне право, і навіть після того, як Росія відкрито почала взаємодіяти з Північною Кореєю, — інформацію про те, що вагони зброї з Північної Кореї їдуть через Росію на фронт проти українців, ми отримували саме від південнокорейської розвідки, — навіть цей факт не змінив у багатьох еліт думку, що потрібно прийняти більш жорстку політику щодо Росії, не потрібно сподіватися на те, що саме Росія стане тим балансером миру на Корейському півострові, і що сподівання ці були абсолютно невиправдані, і що Росія буде порушувати міжнародне право та допомагатиме Північній Кореї, коли їм буде потрібно”, — сказала експертка.

Вона констатувала, що сили, які виступають за добрі відносини з РФ, превалюють у Південній Кореї.

“І тому Росія дуже серйозні надсилає сигнали, і вона має точки впливу на ухвалення південнокорейських політичних рішень. І в цьому випадку президент Юн Сок Йоль, який більш жорсткий, більш консервативний у своїй політиці, не має сильних можливостей вплинути на ситуацію в країні, вплинути на своїх опонентів, щоби змінити позицію країни й жорсткіше реагувати і на дії Росії, і, з іншого боку, допомагати Україні військовими засобами”, — сказала Плаксієнко-Бутирська.

Читайте також: Співпраця КНДР і РФ: як світ може зупинити Пхеньян і Москву

Нагадаємо, Південна Корея стала важливим світовим центром з виробництва озброєнь і має унікальні можливості для швидкого постачання зброї, зокрема для України. 

Прямий ефір