Росія може знаходити союзників лише серед держав-ізгоїв, — експерт

Ілюстративний колаж: gettyimages.com

Міжнародне становище Росії після початку повномасштабної агресії проти України різко погіршилося. Тепер вона може знаходити союзників лише серед держав-ізгоїв, оскільки доступ до цивілізованого і демократичного світу для РФ закритий. Про це сьогодні, 20 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Олексій Плотніков.

“Нинішня Росія в особі президента Путіна шукає собі подібних. Вона шукає держави, до яких у світі ставляться так само, як до Росії, держави, обділені увагою світової спільноти”, — сказав він.

Таким чином, Росія вибудовує міжнародні відносини з державами, що перебувають під санкціями, такими як Північна Корея та Іран, а також з низкою африканських країн, чиї лідери зустрічалися з Путіним протягом 2023 року.

“Усе це показники нинішнього стану Росії, сприйняття Росії міжнародним співтовариством і того факту, що на рівні лідера країни їй фактично немає з ким спілкуватися. Немає держав, готових прийняти Путіна або зустрітися з ним на нейтральній території”, — зазначив експерт.

Плотніков нагадав, що в Європі діє рішення Міжнародного кримінального суду про ордер на арешт російського диктатора.

“Зрештою, не так уже й багато держав, які сприймають президентські “вибори” в Росії. Для низки держав вибори були недемократичними, непрозорими, такими, що не відбулися, а Парламентська асамблея Ради Європи не сприймає їх. Тому ситуація специфічна, але це реальне сприйняття Росії у світі. Це реальне сприйняття самої Росії, — де шукати своїх партнерів у політичній та економічній сферах. І, на жаль, це ті реалії, які накладають відбиток і на перебіг агресії проти України”, — підсумував Олексій Плотніков.

Читайте також: Загибель президента Ірану офіційно підтверджена — що відомо про катастрофу та ситуацію в країні

Нагадаємо, КНДР — найбільший постачальник озброєння в Росію, вважають аналітики. Про активізацію торгівлі між Москвою і Пхеньяном західні спецслужби заговорили після зустрічі Путіна і Кім Чен Ина в середині вересня 2023 року.

Тоді на космодромі в Амурській області лідер Північної Кореї висловив зацікавленість у напрацюваннях російської військово-космічної галузі та вкотре підтримав війну Росії проти України.

Прямий ефір