Росія — Іран — КНДР: яку загрозу для світової безпеки несе співпраця держав (ВІДЕО)

Прапори Ірану та Росії. Ілюстративне фото: zn.ua

У Міністерстві оборони Ірану заявили про фіналізацію угоди щодо доставки військових літаків із Росії. Ще в березні 2023 року стало відомо про укладення між Іраном і Російською Федерацією контракту на придбання винищувачів четвертого покоління Су-35. Про вартість контракту і про кількість літаків, які отримає Іран, не повідомляли. Москва зміцнює співпрацю з Тегераном і Пхеньяном в обмін на постачання озброєнь. Детальніше — в матеріалі телеканалу FREEДОМ.

Винищувач Су-35, ударні вертольоти Мі-28 і навчально-тренувальні літаки Як-130 російського виробництва скоро будуть у розпорядженні іранських військових, заявили в Міноборони Ірану. 

“Сучасні військові літаки російського виробництва обов’язково надійдуть у розпорядження Ірану, і відповідні процеси зараз тривають”, — сказав заступник міністра оборони Ірану Махді Фарахі в інтерв’ю іранському агентству Tasnim. 

Тегеран уже отримав перші тренувальні літаки — на них проходять навчання іранські пілоти. На думку експертів, постачання російських військових літаків Ірану може становити серйозну загрозу для регіону. Адже Тегеран зможе убезпечити свої військові об’єкти та завершити створення ядерної зброї. 

“Це веде до посилення країн-проксі Китаю, це автоматично підвищує в міжнародних відносинах роль і місце Китаю. І Іран, і Росія для нього — інструменти реалізації своєї політики в тому чи іншому регіоні. Він буде виймати або класти на полицю ці інструменти за потребою. Російсько-українська війна — це перереконструкція європейської системи безпеки з урахуванням інтересів Китаю. Близький Схід, війна, з моєї точки зору, — це розтягування ресурсів і ослаблення США”, — зазначив експерт-міжнародник Руслан Осипенко. 

Тегеран і Москва почали активно зближуватися після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Іран надав Росії тисячі дронів-камікадзе, якими російська армія атакує мирні українські міста та об’єкти цивільної інфраструктури, а також технологію виробництва безпілотників. 

“Посилення альянсу між Росією та Іраном становить загрозу стабільності на Близькому Сході. Іран постачає Росії безпілотники-камікадзе і тепер шукає підтримки Москви у зв’язку із закінченням терміну дії обмежень на іранську ракетну програму. Іран і Росія також зміцнюють зв’язки з Китаєм і Північною Кореєю”, — зазначив аналітик американського центру “Фонд захисту демократій” Сет Францман в публікації на сайті Foundation for Defense of Democracies. 

Тепер Росія розраховує отримати іранські балістичні ракети класу “земля-земля”. Представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив: Іран уже постачає РФ артилерійські снаряди, керовані авіабомби і, можливо, готується передати балістичні ракети малої дальності. 

“…Останнім часом почастішало застосування російським окупаційним угрупованням керованих бомб. Йдеться про модифіковані ФАБ-500, КАБ-500 і РПК-500, які доповнені спеціальними модулями. ЗС РФ задіюють їх на Лиманському та Херсонському напрямках”, — йдеться у звіті Інституту вивчення війни. 

Зміцнює Росія і співпрацю з Північною Кореєю. Москва формує військовий пакет, який Пхеньян отримає в обмін на свої боєприпаси. 

У Міністерстві оборони Великої Британії повідомили, що КНДР відправила до Росії понад тисячу контейнерів із боєприпасами. А тим часом північнокорейська армія почала розміщувати зброю в демілітаризованій зоні — поблизу кордону з Південною Кореєю. Сеул пообіцяв вжити заходів у відповідь.

“Можливе загострення на Корейському півострові, тому що головне завдання зараз і Росії, і Китаю — змінити існуючу систему безпеки, підірвати її та за результатами хаосу, який пануватиме у сфері безпеки, побудувати новий порядок”, — вважає Осипенко. 

Також Пхеньян заявив, що 27 листопада північнокорейський супутник-шпигун сфотографував Білий дім, Пентагон і військово-морську базу США. У Пентагоні цієї інформації не підтвердили.

Читайте також: Розписалися у власній неспроможності захистити Кримський міст, — експерт про плани Росії щодо будівництва підводного тунелю

Прямий ефір