Росія грає на загострення і залякує, — Попович про ядерні навчання в РФ

Ілюстративне фото: ТАСС

Росія почала військові навчання з нестратегічною ядерною зброєю в Південному військовому окрузі неподалік від кордону з Україною. Перший етап маневрів, за даними Міноборони РФ, включає практичне відпрацювання питань підготовки та застосування нестратегічної ядерної зброї. Ці навчання — залякування і спроба Кремля загострити ситуацію, зокрема для того, щоби спробувати вийти на переговори. Таку думку озвучив військовий оглядач Денис Попович в ефірі телеканалу FREEДОМ.

У росіян, каже Попович, за їхньою логікою, є ціла низка причин, щоб укотре почати ядерний шантаж. 

“Це залякування, спроба влаштувати ескалацію, щоби вийти на переговори. Серед іншого, є й такі версії. Це і Глобальний саміт миру в Швейцарії, це і вашингтонський саміт НАТО, де можуть бути ухвалені певні рішення на користь України. Я не кажу про вступ до Альянсу, а про рішення, що будуть для нас позитивним сигналом. Це і дозвіл Великої Британії наносити удари британською зброєю по військових об’єктах у Російській Федерації. Це і розмови, які продовжують циркулювати, про введення військ НАТО в тій чи іншій якості, кількості на територію України, аби допомагати чинити опір агресору”, — зазначив Попович. 

Вся ця сукупність причин, за словами експерта, наразі призвела до того, що Російська Федерація грає на загострення, влаштовуючи навчання із тактичною ядерною зброєю.

“Ця зброя не потребує такого ритуалу щодо використання, як, скажімо, стратегічна ядерна зброя. Тобто не потрібно, умовно кажучи, ключики повертати й одночасно давати команди військовому керівництву. Якщо є команда з боку армійського командування, то можна її використовувати”, — доповнив спікер. 

Що стосується ситуації на фронті, то, за словами Поповича, росіяни не вважають це причиною для ядерної ескалації. Адже, за їхньою версією, у них усе складається вдало. 

“На думку Російської Федерації, ситуація на полі бою для них складається вдало. Вони про це постійно заявляють. Розповідають, що взяли ті чи інші населені пункти, демонструють прапори на руїнах. Щоправда, не враховують, що одразу після демонстрації ті диверсійні групи, які ці прапори встановлюють, одразу ж і гинуть. Але, менше з тим, про це постійно говорять. Хоча, слід визнати, що ситуація на фронті досить важка”, — доповнив гість ефіру. 

Читайте також: У Китаї вважають ядерний шантаж Російської Федерації надзвичайно ефективним — подробиці від експерта

Нагадаємо, прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив, що російський диктатор Володимир Путін наблизив світ до небезпечної ядерної ескалації. На його думку, загрозу можна порівняти з тією, що була за часів Карибської кризи.

Прямий ефір