Росія готується до нової хвилі агресії, буде відповідь, — звернення президента Зеленського наприкінці 335-го дня війни (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Скриншот: uatv.ua

Росія готується до нової хвилі агресії — з тими силами, які вона здатна мобілізувати. Зараз окупанти вже посилюють тиск на Бахмутському, Вугледарському та інших напрямках. А хочуть посилити тиск масштабніше. Щоб не визнавати помилковість агресії, господарі Росії хочуть кинути більше своїх людей і техніки в бойові дії. Про це заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні до громадян сьогодні, 24 січня, інформує FREEДОМ.

“А отже, ми всі у вільному світі маємо посилювати нашу співпрацю, щоб не лише відповісти на чергові російські злочинні дії. Хоча це буде, звичайно. Буде відповідь. А щоб настільки, наскільки можливо, не допустити нових російських злочинних дій. Ініціатива у війні має залишатися за нашими силами”, — сказав він.

Глава держави поінформував, що продовжився дипломатичний марафон і є нові конкретні дуже важливі результати для української оборони. Провів тривалі перемовини з президентом Франції Макроном, обговорювали багато тем.

“Дякую пану президенту за готовність посилити українську протиповітряну оборону, розширити нашу бронетанкову співпрацю. Саме цей бронетанковий елемент стає дедалі вагомішим для ситуації на фронті. Так само як і артилерійський. Дякую за дуже потрібні нам рішення для посилення української артилерії, а також за відповідне лідерство в межах нашої антивоєнної коаліції”, — додав Зеленський.

За словами президента, є новий пакет підтримки від Фінляндії, зокрема оборонної. Є готовність посилювати санкції проти Росії та долучитися до дипломатичних ініціатив. Є бачення того, як можна з користю для обох країн використати цей рік для співпраці в межах європейських та євроатлантичних інституцій.

“Тобто сьогоднішній день завдяки французькому та фінляндському етапам нашого дипломатичного марафону дав змогу суттєво посилити український захист. Головне тепер — це швидкість реалізації всього того, про що ми домовилися. Дуже детально обговорив сьогодні пункти нашої формули миру — те, що може бути зроблено разом із Францією, те, що може бути зроблено разом із Фінляндією. Дуже важливо, щоб європейське лідерство в цих дипломатичних зусиллях було відчутним. І сьогодні, зокрема в розмові з Еммануелем, я був радий почути його лідерські ініціативи. Вдячний також Фінляндії за бачення ролі цієї держави в гарантуванні нашої спільної безпеки згідно з формулою миру”, — розповів Зеленський.

Президент підписав кілька указів про відзначення нагородами захисників і захисниць України.

Він нагадав, що сьогодні відзначається День зовнішньої розвідки України. Тож глава держави спеціально відзначив нагородами працівників розвідки. Також він привітав всіх українських розвідників — тих, хто розширює можливості України та істотно зменшує можливості ворога.

Також Зеленський підписав укази про відзначення державними нагородами бійців української армії, зокрема 93-ї окремої механізованої бригади за особисту особливу хоробрість та героїзм. А також бійців Національної гвардії, зокрема 3-ї та 4-ї бригад оперативного призначення Нацгвардії.

Відзначив нагородами президент і бійців Повітряних сил за дуже потрібну результативність. Бійців територіальної оборони — за героїзм і взірцево ефективне виконання бойових завдань.

“Такі укази для мене — завжди особлива честь. Як і ще один підписаний сьогодні указ. Столиця Литви, місто Вільнюс, починає відзначати 700-річчя від заснування. Увесь цей час історії наших народів тісно переплетені. І в нас насправді спільна доля нашої свободи: що більше захищений один народ, то більше захищений і інший. Можливо, зараз це розуміється найчіткіше, ніж будь-коли в нашій історії. Сьогодні я підписав указ про присвоєння Вільнюсу почесної відзнаки “Місто-рятівник” за все, що було зроблено і містом, і Литвою загалом для допомоги нам у боротьбі проти російського терору”, — повідомив Зеленський.

Також він зазначив, що зараз багато говорять про сучасні танки, яких потребує Україна. І про те, як можна заповнити цей дефіцит.

“Багато зусиль, слів, обіцянок. Але важливо бачити реальність: справа не в п’яти, чи десяти, чи п’ятнадцяти танках. Потреба більша. Ми щодня робимо все, що необхідно, щоб заповнити дефіцит. І я дякую кожному й кожній, хто нас у цьому підтримує. Однак дискусії потрібно завершувати рішеннями. Рішеннями про реальне посилення нашої оборони проти терористів. Необхідна кількість танків у союзників є. Коли буде необхідна вага рішень, будемо раді подякувати за кожне вагоме рішення. Ще працюємо заради цього”, — запевнив глава держави.

Наостанок він нагадав, що сьогодні суспільство побачило чергові кадрові рішення, які були ухвалені.

“Я підкреслю це слово — “чергові”. Відповідні кроки будуть і надалі — кожен із них суспільство побачить і, я впевнений, підтримає. Будь-яка внутрішня проблематика, яка заважає державі, прибирається й буде прибиратися. Це справедливо, це потрібно для нашого захисту й це допомагає нашому зближенню з європейськими інституціями. Нам потрібна міцна держава, і Україна буде саме такою. І сьогодні своїм указом я ввів у дію ще одне рішення РНБО. Деталі — згодом”, — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Україна не збирається і ніколи не збиралася нападати на Білорусь, — Зеленський

Прямий ефір