Можливо, у Росії теж починають формувати якісь об’єднані сили, застосовувати об’єднаний підхід. Таку думку в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ висловив директор Центру досліджень армії та конверсії роззброєння Михайло Самусь, коментуючи повідомлення британської розвідки, що Росія створює нову авіаційну групу для ударів по Україні.
“Можливо, це робиться через те, що російська авіація зазнала втрат, зокрема професійних пілотів, і тому створюється якась група бойова з підготовлених пілотів на хороших літаках, які зможуть виконувати завдання саме під командуванням тієї інфраструктури, яка проводить безпосередньо операцію”, — сказав він.
За словами експерта, у Росії досі немає поняття, що таке joint operation (об’єднана операція). В України є командування Об’єднаних сил.
“Об’єднані сили, об’єднана операція — це коли сили різних видів збройних сил набираються відповідно до завдань, які потрібно виконати в конкретній операції, і командує цим усім один командувач, якому підпорядковуються вже командувачі за секторами. Вони не розбиваються по дивізіях, не розбиваються по командувачах видів ЗС”, — пояснив Самусь.
А в Росії продовжують воювати, як у Радянському Союзі.
“Ще є види збройних сил, яким потрібно ставити команду. Не можна напряму, наприклад, якщо є цілевказівка щодо якоїсь цілі, передати цю цілевказівку напряму по горизонталі, або по найближчій вертикалі, яка командує операцією на цій ділянці. А можна через велике коло, через командувачів, які відповідають за повітряний компонент і так далі. Ця спеціально виділена група братиме участь саме в операції проти України, щоб більш ефективно працювати за тими самими даними цілевказівки, яка на фронті, звичайно, більша, ніж іти через генеральний штаб”, — резюмував Михайло Самусь.
Читайте також: Україна в очікуванні F-16: експерти розбиралися в перевагах американських винищувачів
Як повідомлялося раніше, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн впевнена, що Україна має отримати далекобійну артилерію та системи озброєння. Також, за її словами, Євросоюз почав реалізацію плану з виробництва додаткових боєприпасів для України. Зокрема, ЄС направив пів млрд євро європейським збройовим компаніям для модернізації обладнання, відкриття виробничих ліній та навчання персоналу.