За останні роки з країн ЄС вигнали понад 600 людей, так чи інакше пов’язаних із російськими спецслужбами. Російським спецслужбам зараз набагато важче працювати у європейських країнах, але, тим не менш, агентурна мережа РФ залишається досить сильною і впливовою. Про це сьогодні, 1 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.
“Попри на феноменально великі масштаби впровадження, все одно для виявлення подібної діяльності потрібні дійсно роки дуже важкої та планомірної, серйозної роботи з боку європейських спецслужб, тому їх важко виявляти. Агент або певне сімейство може буквально 10-15-20 років приносити негатив у різних країнах Європейського Союзу. І лише після певного збігу обставин, невдалого для відповідних агентів, їх можуть розкрити. Але, з усім тим, ці 15 років негативу все одно залишаються”, — пояснив Чаленко.
Він зауважив, що з боку країн Європи необхідно посилювати контрдиверсійні дії.
“На жаль, такі сьогоднішні реалії, і від цього нікуди не дітися. Тому і бюджети, відповідно, треба виділяти інші, і рівень комунікації проводити інший, зокрема посилювати комунікацію з Україною, яка демонструє зараз вкрай високу ефективність у виявленні подібних агентів впливу”, — вважає політолог.
Читайте також: Росія постійно веде шпигунську діяльність на шкоду інтересам Німеччини, — Хальденванг
Нагадаємо, колишній співробітник КДБ СРСР і Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Жирнов повідомив, що після початку повномасштабної війни Росії проти України було вислано близько 500 російських шпигунів з 30 країн світу. Усі шпигуни були відомі органам контррозвідки і працювали під прикриттям у російських посольствах, консульствах, торгових представництвах тощо.