Російський танкер зі шпигунським обладнанням затримали у Фінляндії — подробиці (ВІДЕО)

Затриманий танкер. Скріншот: uatv.ua

На затриманому Фінляндією судні російського тіньового флоту виявили шпигунське обладнання, повідомило видання Lloyd’s List. Фінляндія заарештувала танкер Eagle S для проведення розслідування щодо пошкодження підводних кабелів зв’язку у Балтійському морі. Після інциденту в НАТО оголосили про посилені заходи безпеки, повідомляє FREEДОМ.

Устаткування на борту танкера Eagle S використовували для перехоплення радіочастот і стеження за військовими кораблями та літаками НАТО, пише видання Lloyd’s List з посиланням на секретний документ.

“Вони стежили за всіма військово-морськими кораблями та літаками НАТО. У них була вся інформація. Вони просто зіставляли їхні частоти. Ними керували російські, турецькі, індійські офіцери-радіотелефоністи”, — йдеться у публікації Lloyd’s List.

Берегова охорона Фінляндії затримала Eagle S за підозрою в пошкодженні підводного кабелю Estlink 2. У поліції повідомили, що танкер навмисно сповільнив хід і протягнув якір навколо кабелю. Ще три кабелі також зазнали пошкоджень. Поліція розслідує справу про тяжкий вандалізм на об’єкті підводної інфраструктури. А поки триває розслідування інциденту, Фінляндія та Естонія запросили додаткову допомогу НАТО, повідомив президент Фінляндії Александр Стубб. За його словами, нові заходи можуть включати додаткові перевірки суден у регіоні.

“Нам вдалося взяти ситуацію під контроль, визначити місцеперебування судна, доставити його у фінські води та почати кримінальне переслідування. Кабелі зазнали значних пошкоджень”, — зазначив Стубб.

НАТО посилить військову присутність у Балтійському морі, наголосив генеральний секретар блоку Марк Рютте. У разі необхідності Естонія має намір залучити 4-ту статтю договору про НАТО, яка передбачає проведення консультацій, якщо будь-яка країна-член Альянсу відчуває загрозу, заявив глава уряду Естонії.

“Ми хотіли б отримати підкріплення від НАТО у вигляді флоту, щоб діяти як стримувальний фактор”, — заявив прем’єр-міністр Естонії Крістен Міхал у коментарі ЗМІ.

У п’ятницю, 27 грудня, естонські військово-морські сили перейшли на захист паралельної лінії електропередачі Estlink1. Після відключення 170-кілометрового кабелю Estlink 2 в Естонії різко скоротилося енергопостачання. Уряд держави має намір звернутися до Міжнародної морської організації з проханням оновити законодавство.

“Ми зацікавлені в тому, щоб підштовхнути міжнародну морську спільноту до зміни або модернізації міжнародного морського права. Коли корабель тягне якір по морському дну на велику відстань, це не може залишитися непоміченим. Загрози, з якими досі боролося морське право, — це піратство і несанкціоноване мовлення. Тож перетягування якоря з метою заподіяння шкоди підводній інфраструктурі — це те, що не так вже й конкретно охоплюється міжнародним правом”, — звернула увагу міністерка юстиції Естонії Лііса Пакоста.

Пошкодження кабелю Estlink 2 — це вже друга диверсія за два місяці. У листопаді суховантаж під китайським прапором Yi Peng 3 звинуватили в тому, що він знявся з якоря, щоб пошкодити комунікаційний кабель, що з’єднує Фінляндію і Німеччину. Фінляндія першою серед країн-членів НАТО заарештувала торгове судно, підозрюване в інциденті.

Читайте також: Балтійське море дуже вразливе для диверсій: російські загрози проаналізував Риженко

Нагадаємо, 25 грудня стався обрив силового кабелю Estlink 2, що з’єднує Фінляндію та Естонію по дну Балтійського моря. В інциденті підозрюється нафтовий танкер Eagle S під прапором Островів Кука, який входить до тіньового флоту РФ для незаконного перевезення нафти. Зараз Eagle S перебуває в територіальних водах Фінляндії, фінська влада продовжує збір доказів.

Наступного дня, 26 грудня, Фінляндія затримала нафтовий танкер Eagle S за підозрою у пошкодженні електрокабелю Estlink 2. Пізніше стало відомо, що затриманий у Балтійському морі танкер Eagle S був оснащений обладнанням для шпигунства за кораблями та літаками НАТО.

Це вже не перше пошкодження підводних кабелів у Балтійському морі останнім часом. 17 листопада стався обрив кабелів між Швецією та Фінляндією. 18 листопада було пошкоджено оптоволоконний кабель, що з’єднує Німеччину та Фінляндію.

Читайте також: Росія любить влаштовувати “креативні” диверсії: розрив кабелів у Балтійському морі оцінив Постернак

Прямий ефір