Наслідки Другої світової війни досі відчуваються в усьому світі. Російський режим сьогодні можна порівняти з режимом нацистської Німеччини, тому і протистояння йому має бути таким самим. На цьому сьогодні, 7 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ акцентував політолог Петро Олещук.
Він зазначив, що тепла зустріч Володимира Зеленського з учасниками та гостями церемонії в Нормандії свідчить зокрема про відображення розуміння ролі України для безпеки сучасної Європи.
“Але найголовніше для нас, щоб за цим, окрім символічних жестів, йшли й конкретні жести, спрямовані на підтримку України. Водночас в цьому плані є певні рішення. Зокрема, оголошене Макроном рішення про надання французьких винищувачів останньої модифікації Mirage 2000, перші надходження очікуються вже цього року. Є й інші домовленості”, — сказав Олещук.
На церемонії 80-річчя висадки союзників у Нормандії промовці проводили паралелі між Другою світовою війною та нинішньою агресією Росії.
“Наслідки Другої світової війни досі відчуваються в усьому світі. І якщо ми говоримо про те, що російський режим можна порівняти з режимом нацистської Німеччини, то і протистояння йому має бути таким самим. І причому вже зараз, а не колись потім, коли він становитиме пряму загрозу країнам Європейського Союзу та НАТО. А ми бачимо, що російський режим своїх цілей не приховує — не тільки на рівні пропаганди, а й у висловлюваннях перших осіб. Вони прямо кажуть: наші цілі — це неоімперіалізм, експансіонізм, усе те, що належало Російській імперії, повинно бути наше. Тобто ніхто цього не приховує. Це така ж логіка, яку переслідувала нацистська Німеччина, де теж усе зводилося до того, що в нас є якісь історичні причини, щоб на всіх нападати та проти всіх воювати”, — прокоментував експерт.
Олещук наголосив: щоб не просто зупинити чи обмежити, а знищити російське зло, потрібен інший рівень і участі, і підтримки України, і санкцій.
“Бо коли санкції залишають якісь лазівки, то йдеться про те, щоб якось вплинути на путінський режим, а не привести його до краху”, — додав він.
На сьогодні для української оборони залишаються актуальними питання, пов’язані з авіацією, ППО, можливістю збивати російські ракети, літаки та знищувати військові об’єкти у глибокому тилу противника на території РФ. Наразі вже отримано дозвіл від більшості союзників завдавати ударів по військових цілях у Росії, однак тільки в прикордонних з Україною районах.
“Тривалий час існували штучно придумані Заходом “червоні лінії”, що нібито не можна застосовувати західну зброю на території Росії, мовляв, це на щось вплине. Але українські спецслужби провели успішні операції, ліквідували цілу низку важливих об’єктів на території Росії, зокрема й такі, що належать до ядерної інфраструктури. І це показало, що всі “червоні лінії” Москви мають дуже мало сенсу. І ми бачимо, як наші західні союзники почали поступово відмовлятися від своїх заборон. Але цей рух має продовжуватись, і потрібно приходити до розуміння того, що не повинно бути жодних обмежень щодо використання Україною західного озброєння”, — резюмував експерт.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський перебуває у Франції, де цими днями відбуваються урочисті заходи з нагоди 80-річчя висадки союзників у Нормандії. Висадка в Нормандії, також відома як “День Д” (D-Day), відбулася 6 червня 1944 року. Це одна з ключових подій Другої світової війни, яка дала змогу розпочати масштабний наступ на гітлерівські війська в Західній Європі.
Президент Франції Еммануель Макрон повідомив, що його країна передасть Україні винищувачі Mirage 2000 (“Міраж”) і проведе відповідні навчання для українських пілотів. Скільки саме літаків отримає Київ, він не уточнив. Імовірно, винищувачі зможуть бути в Україні до кінця року, оскільки навчання пілотів може займати від 3 до 6 місяців.
Mirage 2000 — французький багатоцільовий винищувач четвертого покоління. З їхньою допомогою Україна зможе запускати західні ракети по військових цілях у російському тилу.
Читайте також: Путін, як і Гітлер, долає лінію за лінією, але він не виграє цю битву, — Зеленський