Російський “ленд-ліз”: які типи техніки затрофеїли ЗСУ, розповів військовий експерт (ВІДЕО)

Сергей Грабский. Фото: novynarnia.com

Частина техніки окупантів пошкоджена або зношена, але це не заважає її розбирати на деталі або лагодити. Крім того, росіяни часто залишають гусеничні види бронетехніки, тікаючи з поля бою на крадених машинах мирного населення. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Сергій Грабський.

Він оцінив російський “ленд-ліз”. За його словами, ЗСУ найчастіше отримують як трофеї бронетехніку, стрілецьке озброєння, паливо та боєприпаси.

“Українські підприємства мають дуже розвинену мережу та добрий потенціал. Ми ремонтуємо майже всю техніку, що колись робилася за стандартами Радянського Союзу. Якщо пошкодження не дуже великі, можемо її вводити в дію. Тому від тієї заявленої кількості ми можемо додати щонайменше ще 25% додаткових ресурсів. Щодо того, яку техніку ми переважно використовуємо, так, здебільшого це бронетехніка, бо її просто легше захопити”, — каже експерт.

Грабський зазначив, що противник намагається відводити техніку, але не завжди встигає.

“Проблема в тому, що гусеничну техніку в усіх війнах кидали насамперед. Тому що вона гарна в наступі, але під час відходу вона мало рухлива і мало маневрова. Тому загалом ми й говоримо про таку велику кількість саме бронетехніки”, — додав гість студії.

Військовий експерт зазначає, що окупанти намагаються пошкодити кинуту техніку.

“І тому ми в багатьох випадках ремонтуємо цю техніку, тобто відновлюємо з розбитого стану. Чому не завжди техніка ушкоджується? Можу навести приклад Лимана, коли наші війська зайшли до міста, там майже не лишилося жодного цивільного автомобіля легкового. Тобто супротивник просто кидає техніку, рятуючи своє життя. Так, у деяких випадках необхідно, звичайно, перевіряти цю техніку, бо там, буває, знаходять дуже небезпечні сюрпризи. Але наші хлопці з березня вже розробили певні алгоритми огляду цієї техніки. Українці — дуже хазяйновита нація. Максимально ми намагаємося використати всі можливості для того, щоб додати цю техніку до складу підрозділів Сил оборони України”, — підсумував Грабський.

Читайте також: Українські військові відбили атаки росіян в районах 17 населених пунктів — ситуація на фронті від Генштабу ЗСУ

Прямий ефір