Для того, щоб Чорноморський флот виконував повноцінно свої завдання, він має вийти в море. Нині російські кораблі не виходять у море, навіть підводні човни тримають під водою. Про це сьогодні, 20 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук.
“Жодні функції росіяни зараз не здатні виконувати, тому що для цього треба вийти в море. А із цим у них якось не складається. Завдань у флоту багато, у російського зокрема. Це охорона водних районів, прибережної смуги, контроль цивільного судноплавства, охорона пунктів базування. Але жодні вони зараз виконати не в змозі, бо все це пов’язане із виходом у море. Вони Керченський міст вже фактично із води охороняти перестали”, — розповів він.
За словами Плетенчука, росіяни навіть бережуть свої підводні човни.
“За інформацією, яку ми перевіряємо, а в пункті базування в Новоросійську підводні човни тримають у напівзануренні, тобто одна рубка стирчить фактично із води. Теж чергове ноу-хау від росіян, бо вони відчувають небезпеку. Списувати з рахунків Чорноморський флот зарано, це досить велике угруповання кораблів, вони мають достатньо можливостей: це десяток носіїв крилатих ракет, з яких три підводні. Тому небезпека, звичайно, від них ще серйозна, — пояснив спікер.
Щодо території Криму, то начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня зауважив, що безпечних місць для російського флоту там немає.
“Сказати, що у Криму є локації безпечні для росіян, я не можу. Якби вони там були, то, напевно, не перемістилися б до пункту базування до Новоросійська, який не розрахований на таку кількість кораблів, — висловив думку Плетенчук.
Читайте також: Російський флот став майже посміховиськом, — The Telegraph