Російські ЗРК не здатні перехоплювати Storm Shadow, SCALP і “Нептуни”, — військовий аналітик

С-300. Фото: vikna.tv

Російські окупаційні війська програють контрбатарейну боротьбу. Також системи ППО, а саме зенітно-ракетні комплекси (ЗРК), окупантів не здатні збивати західні та вітчизняні ракети, які є на озброєнні в української армії. Про це сьогодні, 15 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий аналітик Олексій Гетьман.

“Згадаймо їхнього генерала Попова, якого відправили кудись у Сирію, коли він поскаржився міністру оборони Шойгу і начальнику Генерального штабу Герасимову, що вони програють контрбатарейну боротьбу. Вони дійсно програють. Були розмови, що 1 до 10, я думаю, що вище — 1 до 20, якщо не 30. Це виходить тому, що в нас більш високоточна зброя і трошки більш далекобійна, якщо можна так сказати. Тому ми, коли починається контрбатарейна боротьба, чітко знаємо, звідки стріляє їхня артилерія, і наша артилерія туди може влучити, а вони не можуть. І інша зброя. І бойові розрахунки — наші артилеристи і російські сильно відрізняються. У нас і ставлення до снарядів, а росіяни стріляють по квадратах, виділили квадрат і просто засипають, не рахуючи снарядів, хоча в них вони вже починають закінчуватися. А в нас, як каже наше командування, кожен снаряд не на вагу золота, але кожен снаряд має влучити в ціль. Тому ставлення до пострілів у нас і у РФ сильно відрізняється”, — сказав він.

Щодо ракет, то, як зазначив Гетьман, в України вони поки що не дуже далекобійні.

“Тому що за міжнародною військовою класифікацією далекобійні — недалекобійні: до 500 км — це ракета малої дальності, 500-5000 — середньої дальності та понад 5000 — це міжконтинентальні балістичні ракети. Ми весь час говоримо про те, що ми хочемо далекобійну зброю, і, можливо, це не зовсім правильно сприймається нашими партнерами, деякими військовими. Вони думають, що ми хочемо балістичні ракети. Ні, ті ракети, які ми хочемо до 500 км — це ракети малої дальності. Тому якби ми говорили, що ми хочемо такі ракети, можливо, реакція була б трошки інша”, — пояснив Гетьман.

За словами військового аналітика, хвалений російський комплекс С-400 виявився таким, що його можна знищити. Росіяни вважали, що він за якістю перевершує американський ЗРК Patriot (“Петріот”), але він перевершує тільки за ціною — на 20% дорожчий, ніж “Петріот”.

“Тому С-400. Ми отримали достатню кількість сучасних ЗРК, і вони, як показує практика, досить успішно борються з крилатими ракетами росіян. Хоча в них “Кинджал” — це досить серйозна ракета. Їхні ЗРК, які в нас були рік тому, ті ж самі “Буки”, С-300, С-400 не здатні перехоплювати Storm Shadow і SCALP так, як ми перехоплюємо їхні ракети, збиваємо. І не здатні збивати наші “Нептуни”, які ми адаптували для атак не тільки по надводних цілях. Знаєте, ми не кількістю намагаємося перемогти ворога, ми намагаємося перемогти його якістю, і це починає вже даватися взнаки, давати результати. За великим рахунком, можна вважати, що ми вже перемагаємо”, — резюмував Олексій Гетьман.

Читайте також: У Криму почалося досить успішне полювання на російські комплекси С-400, — Коваленко

Нагадаємо, як заявив військовий експерт Ян Матвєєв, РФ вивела з Курильських островів ЗРК С-300, які там розташовувалися від 2020 року. Ці комплекси могли бути переміщені до західних регіонів Росії, ближче до кордону з Україною, що свідчить про недостаток систем протиповітряної оборони (ППО).

Прямий ефір