Російські війська фактично вичерпали свій наступальний потенціал, — Селезньов

ЗСУ. Фото: mil.gov.ua

За всіма даними, російські окупанти готуються до оборони, оскільки їхній наступальний потенціал уже вичерпано. Вони усвідомили, що контрнаступ Збройних сил України близький. Таку думку сьогодні, 25 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив військовий експерт Владислав Селезньов. 

“Росіяни фактично вичерпали свій наступальний потенціал. Про це говорять не тільки українські розвідники. Це ж стверджують розвідки інших країн світу. Плюс путінські генерали розуміють, що анонсований весняний контрнаступ українських Сил оборони незабаром буде. Де саме, в який період часу і якими силами, Росія не знає. Власне кажучи, добре, що не знає. Нехай для них це буде неприємним сюрпризом, бо очевидно, що чим менше знає ворог, тим успішнішими будуть наступальні дії української армії”, — зазначив гість ефіру. 

Селезньов вважає, що відбувається певна стабілізація фронту, а Росія починає концентруватися на тому, щоб забезпечити потужну оборонну лінію на певних ділянках.

“Давайте це розберемо на прикладі півдня Запорізької області. Росіяни вибудували там своє угруповання військ у двоешелонованому порядку. Таким чином вони можуть як вести оборонні дії, так і наступати. Але ключове — на півдні Запорізької області вони створили дуже потужну систему оборонних позицій. Причому там виокремлюються три потужні ядра: в районі Василівки, Токмака і Мелітополя. Тобто росіяни, як би не чванилися і розповідали про свої плани щодо захоплення всієї лівобережної частини України, зариваються в землю, підтягують бронетехніку і закопують її”, — зазначив Селезньов.

Він нагадав, що останні кілька днів було багато повідомлень про те, що росіяни перекинули розконсервовані танки Т-54, Т-55. Не варто це сприймати надто скептично, вважає експерт.

“Так, безумовно, у танковому бою вони не проживуть досить довго. А ось якщо їх зарити в землю і використовувати як довготривалі вогневі точки, то тут можуть виникнути певні проблеми. Я щиро сподіваюся, що українська армія буде досить серйозно підготовлена саме в частині наявності артилерійських боєприпасів для того, щоб змішувалися із землею, зокрема танки, створені руками ще радянських громадян у 1940-1950-ті роки минулого століття”, — доповнив гість ефіру.

Росіяни готуються до оборони і чітко розуміють, що для них вона не буде легкою, вважає Селезньов.

“Хоча, знову ж таки, ми пам’ятаємо: підрозділ, який штурмує, завжди перебуває в більш невигідній позиції. І тут я щиро розраховую на те, що український Генеральний штаб разом із нашими американськими колегами розробив дуже чітку політику дій українських Сил оборони під час контрнаступу, який насамперед забезпечуватиме ефективне просування вперед, але буде орієнтований на те, щоби максимально зберегти життя, здоров’я наших воїнів і наші ресурси”, — акцентував військовий експерт.

Нагадаємо, експерти у Сполучених Штатах Америки, що коментують хід російсько-української війни, очікують великого контрнаступу Збройних сил України протягом найближчих місяців. 

Прямий ефір