Російські ракети для наведення можуть використовувати сигнали як американської GPS, так і китайської “Бейдоу” — деталі від Колесника

Модель навігаційної супутникової системи BeiDou. Фото: space.com.ua

Китай сьогодні серйозно співпрацює з Росією в космосі, особливо в системах глобальної навігації. Також Пекін надає Москві знімки зі своїх супутників. Про це сьогодні, 5 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт-аналітик з питань космічної діяльності Андрій Колесник.

“Китайська супутникова система BeiDou (“Бейдоу”) зараз краще підготовлена і функціонує більш якісно, ніж, наприклад, американська GPS. І така складова допомоги для Росії дуже суттєва”, — сказав він.

Колесник зазначив, що Росія зараз глушить GPS у багатьох регіонах світу (включно з тими, які розташовані біля території України та на самій території України). При цьому китайська “Бейдоу” серйозно захищена від такого глушіння.

“А розміщення навігаційної станції системи “Бейдоу” в Обнінську Калузької області, яка розташована відносно недалеко від території України, свідчить про те, що Росія цю технологію використовує щосили, зокрема і для наведення своїх ракет. Тому що в російських ракетах містяться універсальні чіпи, які дозволяють використовувати сигнали як американської GPS, так і китайської “Бейдоу”, — пояснив він.

Також Китай надає цінну інформацію зі своїх супутників.

“Що стосується космічних знімків, китайські апарати мають дуже високу роздільну здатність, що дозволяє Росії мати дуже якісні знімки території України. Йдеться не тільки про звичайні знімки оптичного діапазону. Йдеться і про радарні знімки, які дають змогу побачити, що відбувається і вночі, і в будь-яку несонячну погоду”, — розповів експерт.

Читайте також: З 2020 року був сплеск виробництва російських супутників: про стан військової космічної галузі РФ розповів експерт

Нагадаємо, за даними видання Bloomberg, Китай посилив свою підтримку Росії, зокрема став надавати країні-агресору супутникові знімки для ударів по українських цілях, а також продовжує постачати мікроелектроніку і верстати для виробництва танків.

Читайте також: У Росії немає стільки ракет, щоб збити всі супутники, які допомагають у війні Україні, — експерт

Прямий ефір