Росія не має стільки ракет, щоб збити всі супутники, які допомагають у війні Україні, — експерт

Андрій Колесник. Скріншот: uatv.ua

Спеціальний представник РФ на конференції з роззброєння в Женеві заявив про те, що ті супутники, які допомагатимуть Україні, насамперед американські, будуть законною ціллю для того, щоб їх збити. Але Росія не має достатньої кількості протисупутникових ракет. Про це сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт-аналітик із питань космічної діяльності Андрій Колесник.

За його словами, Росія 15 листопада 2021 року показала, що вона вже має зброєю, здатну збивати супутники.

“Треба сказати, що росіяни не мають такої кількості таких ракет. Якщо вони й існують в кількох десятках екземплярів, це найкраще, що вони можуть мати на сьогодні. А навіть в угрупованні комерційних супутників, які дають знімки Україні, їхня кількість більша за 300. А якщо ми візьмемо ще супутники Ілона Маска — системи Starlink, яких на сьогодні вже 6000 на орбіті, то в принципі Росія не знайде тієї кількості ракет, щоб всі ці супутники вивести з ладу. Щобільше, Ілон Маск сьогодні демонструє, що він може до трьох разів на тиждень запускати нові супутники, щоразу по два-три супутники в одному пакеті запуску”, — зазначив Колесник.

Він зауважив, що Захід не має проблем із відновленням супутників.

“Росія тому й лякає всіх тим, що вона у вигляді ядерної супутникової програми загрожуватиме знищенням супутників, вибухом ядерної зброї у космосі. Однак це все вилами по воді писано. І це лише погрози, якими росіяни хочуть змусити Захід розпочати домовлятися”, — висловив думку експерт.

Читайте такожРосія могла розмістити на орбіті космічну зброю — цілі (ВІДЕО)

Нагадаємо, у відповідь на запуск Росією супутника на низьку навколоземну орбіту, яку США називають протикосмічною зброєю, у Пентагоні заявили про готовність захищати інтереси Сполучених Штатів у космосі. 

Прямий ефір