Російські окупанти зосередили в зоні Східного угруповання військ ЗСУ понад 180 тисяч солдатів. Головне завдання всього цього угруповання — не допустити успіху України, не допустити прорвати їхній фронт і розбити, і змусити піти за міжнародно визнані кордони України. Про це сьогодні, 4 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив заступник командувача Східного угруповання військ ЗСУ зі стратегічних комунікацій Сергій Череватий.
“Це величезна кількість військ. Якщо ми пам’ятаємо, що 35 тисяч — це армія Угорщини, здається, а у Словаччини і Чехії трохи навіть менше, то можемо уявити, що десь 5 країн Центральної або Східної Європи, або може навіть більше, — тільки на одному Східному фронті. Відповідно, вони зосереджують ці сили, тому що інакше ініціатива остаточно перейшла б на бік України і їм довелося б набагато швидше тікати з нашої землі. Особливо на Бахмутському напрямку, де на цій невеликій ділянці 50 тисяч особового складу. До того ж дуже багато десантних частин”, — сказав він.
Череватий уточнив, що це — чіткий маркер, наскільки росіянам важливо утримати місто Бахмут.
“Тут десант не як десант, що він штурмує, а як краще підготовлені бойові підрозділи. Також по всьому нашому фронту і Бахмут, і весь Сіверський напрямок, Лимано-Куп’янський — там скрізь таке сегментоване угруповання. Де більш важкі бої, там десант або краще підготовлена піхота, де просто тримати позиції — вони використовують бойовий армійський резерв, територіальні війська, приватні військові компанії. Для штурмів зараз підготували за аналогом “Вагнера” тільки під егідою військкоматів штурмові роти “Шторм-Z”. Теж, як правило, з кримінальників зроблені. Одна відмінна риса — тих просто розстрілювали, якщо вони не йшли вперед, тут такої опції немає, тому їм доводиться іншим залякуванням і насильством, але поки без масових розстрілів, як це було у “Вагнера””, — розповів заступник командувача.
За його словами, головне завдання російських окупантів по Бахмуту — утриматися на позиціях, а на Лимано-Куп’янському напрямку вони постійно атакують, іноді намагаються контратакувати на Бахмутському напрямку.
“Якщо брати завдання, поставлені їхнім військово-політичним керівництвом, то я впевнений, що завдання щодо виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей не знято. Інша справа, що, можливо, командири на місцях розуміють, наскільки воно утопічне”, — підсумував Сергій Череватий.
Читайте також: Пів батальйону за один день — про втрати армії РФ на Бахмутському напрямку та перебіг бойових дій поінформував Череватий
Як повідомлялося раніше, щоб утримати місто Бахмут Донецької області, російська армія підтягнула на позиції 50 тисяч солдатів. Але зупинити просування української армії не в силах. У просуванні піхоти допомагає артилерія.